Mobil

Açılmayan Telefondan Veri Nasıl Kurtarırım?

Sizde açılmayan telefonlarda verileri nasıl kurtarırım? Diyorsanız, ekranda karama var ise ya da telefondan veri kurtarmak istiyorsanız,  bu yazımızda birkaç bilgilendirme sağlayarak yardımcı olmaya çalışacağız. Telefonunuz tamamen kırılmış olsa bile verileri kurtarmak mümkündür. Bazı olası durumlarda, verileri nasıl kurtarabileceğinize dair bilgiler paylaşacağız.

Ekran Bozuk Olduğunda Veri Kurtarma

Telefonunuz çeşitli nedenlerden dolayı, kuvvetli bir darbe aldığında, bu durumda sadece ekran kırılmış olur. Bu tarz bir durumda ilk olarak, telefonu bir USB yardımı ile bilgisayara bağlayıp verileri yedekleme işlemi yapabilirsiniz. Bunu gerçekleştirebilmek için dosya yöneticisini kullanabilirsiniz.

Bu yazılımlar telefonunuzda bulunan tüm verilerinizi yedekleyebilmektedir. Telefonunuzun hafıza kartı var ise zaten tüm dosya resim ve indirdiğiniz her şey burada depolanmış olacaktır. Bu bilgileri bilgisayara takacağınız bir USB ile bilgisayara aktarabilirsiniz.

 Bozuk Ve Açılmayan Telefonlarda Veri Kurtarma

Telefonunuz bazı nedenlerden dolayı bozulmuş ve hiçbir şekilde açılmıyor ise, neler yapılabilir? Telefonda bulunan tüm verileriniz ana kartta bulunan hafıza bölümünde saklanmaktadır. Bu bölüm zarar görmemiş ise veriler güvende olacaktır. Basit işlemler ile ana kart onarımı yapılır ve tüm veriler başarılı bir şekilde kurtarılır. Onarılma durumu söz konusu değil ise, MMC birimi sökülür ve uygun aparat yardımı ile   başka bir cihaza bağlanarak veriler aktarılır ve kurtarma işlemi tamamlanır.

Android commander kurtarma işlemi: Bu işlem ile cihazdaki tüm verileri kurtarabilirsiniz. Bu uygulama ile cihazınızdan bilgiler silinmiş veya cihazınız hiç açılmıyor ise, cihaz Recovery moduna alınır ve bilgisayara bağlanır. Silinen dosyalar alınıp dizine kopyalanır. Bu uygulama ile cihaz yeniden açılacaktır.

Wondershare dr.fone kurtarma: Sizde açılmayan telefonlarda verileri nasıl kurtarırım? Diyenler için bu yazılım uygulanabilir. Bir veri kurtarma yazılımı olan bu program sayesinde cihazda mevcut olan tüm veriler kurtarılabilir.

Bu sayfa üzerinden Samsung USB Driver kurulumu yapılır. Program indirilip kurulumu yapılır. Bu sayfadan wondershare dr.fone bulup program kurulumunu sağlayın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

. Programı açıp, cihazı bilgisayara bağlayın.

. Kurtarmak istediğini dosyaları seçin

. Cihaz durumunu seçin

. Cihazı dpwland durumuna alın

. Ses kısma+home+ güç tuşuna aynı zamanda basılı tutun.

. Ardından program verilen bilgiler doğrultusunda tarama başlatır.

. Tarama bitince kurtarmak istediğiniz dosyaları seçin.

Bu sayede işlem tamamlanır ve açılmayan telefonunuzdan verilerinizi almış olursunuz. Yukarda vermiş olduğumuz bilgiler ışığında aklınızdaki açılmayan telefonlarda verileri nasıl kurtarırım?  Sorusunu cevaplamış oluyoruz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı