Mobil

Akıllı Mobil Telefonun Pil Ömrünü Nasıl Uzatırım?

Çoğu kişi son yıllarda teknolojinin artmasıyla birlikte akıllı telefonları çok fazla kullanmaya başlamış ve artık akıllı telefon kullanmayan yok denecek kadar azdır. Akıllı mobil telefon pil ömürlerinin uzatılması ile alakalı da birçok kişi bunu nasıl yapacağını tam anlamıyla bilmemektedir. Bu konu hakkında sizlere akıllı mobil telefon pil ömrü uzatma yöntemlerini anlatacağız; öncelikle telefonunuz için orijinal şarj kullanmanız gerekmektedir.

Akıllı mobil telefon, olarak kullanımlarınızda bataryanızı kritik bir şekilde düşürmemeniz gerekmektedir. Yoksa büyük hasarlar sonucunda pil ömrü kısalacaktır. Bunun yanı sıra telefonunuzu güncel tutmanız gerekmektedir. Ekran parlaklığınızı düşük ayarda kullanarak da pil ömrünü uzatabilirsiniz. Akıllı mobil telefon pil ömrü uzatmak için titreşimi kapatıp aynı zamanda gereksiz uygulamaları kapatarak da pil ömrünüzü uzatabilirsiniz.

Akıllı Mobil Telefon İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Akıllı telefon kullanan çoğu kişinin telefon kullanımlarını yaparken doğru bilmiş oldukları şeyler genellikle yanlış olarak uygulanan şeylerdir. Akıllı mobil telefon kullanırken örnek olarak gece boyu telefonunuzu şarjda bırakarak büyük bir yanlış yapmış oluyorsunuz. Bataryanız patlamasa bile batarya ömrü bir hayli kısalıyor.

Akıllı mobil telefon kullanımı sağlarken aynı zamanda yapılan yanlışlardan bir tanesi de telefonun şarjda kullanılmasıdır. Bu durumda batarya patlayabilme riski ile karşı karşıya kalabilir. Bu durum olmasa bile batarya ömrü kısalır. Akıllı mobil telefon kullananlar için şarj yüzdesi %5 altı değil ise şarja takılması yine bataryayı eskiten ve yıpratan bir kullanım şekli olarak ifade edilebilir. USB ile bilgisayarlarda şarj etmekte sakıncalı durumlar arasında yerini alır.

Akıllı Telefon Bataryası Nasıl Korunur?

Akıllı telefon kullanıcıları genellikle bataryalarını yıpratarak kullanmaktadırlar akıllı mobil telefon batarya korumasının nasıl yapılacağı ile alakalı sizlere birkaç öneri ve tavsiye de bulunacağız. Öncelikle şarj döngüsünü doğru bir şeklide yapmanız ve uzun saatler telefonunuzu şarjda bırakmamanız gerekmektedir.

Akıllı mobil telefon bataryalarını korumak için şarj seviyesi çok düşük olmadığı sürece şarja takılmamalıdır. Buna dikkat ederseniz şarj koruması sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda telefonunuzu şarjda kullanmazsanız bu da telefonunuzun bataryasını koruyacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı