Mobil

Akıllı Telefon Kılıfları Nasıl Temizlenir

Akıllı telefon kılıflarının sararması ve temizliğinin nasıl yapılması gerektiği hakkında pek çok bilgi bulunuyor. Akıllı telefon kılıfları, telefonları birçok tehlikeli durumdan koruyabiliyor. Peki zamanla sararan, kirlenen kılıfların nasıl temizlenmeli?

Rengarenk, desen desen akıllı telefon kılıfları akıllı telefonları korumakla beraber kullananın tarzını, kişiliğini yansıtıyor. Bu sebeple son yıllarda telefonlarla birlikte kullanılan kılıflar da bizler için önem teşkil ediyor. Silikon, plastik gibi maddelerden yapılan ve yumuşak bir yapıya sahip telefon kılıflarının çok çabuk sararmaya başladığı biliniyor. Özellikle açık havada sıkça kullanılması sonucu güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalan kılıflar daha çabuk sararıyor.

Akıllı Telefon Kılıfları Nasıl Beyazlatılır?

telefon kılıfı nasıl temizlenir

Pek çok telefon kılıfını, özellikle şeffaf olanları tamamıyla beyazlatmak mümkün değil. Çünkü şeffaf kılıflardaki sararma genellikle yüzeysel olmakla kalmayıp kılıfın tamamına işlemiş olabiliyor. Ancak bazı yöntemlerle sararmanın büyük bir çoğunluğu azaltılıp, kılıfın rengi birkaç ton açılabilir.Bu yöntemlerden bazıları şunlardır;

  • Limon, Sirke, Karbonat

Limon, sirke ve karbonat hemen her evde bulunan ve pek çok malzeme için beyazlatma yöntemi olarak kullanılan doğal maddelerdir.

Limonu ikiye kestikten sonra kılıfa sürmek, kılıfı beyazlatacaktır. Az miktarda karbonat ve suyu karıştırıp macun kıvamına getirdikten sonra diş fırçasıyla kılıf temizlenebilir. Bu işlemden sonra su ile durulamak gerekecektir. Sirke yönteminde ise kılıfı bir gece boyunca bir miktar sirkede bekletmek gerekmektedir.

  • Çamaşır Suyu ve Aseton

Çamaşır suyu ve aseton gibi kimyasallar bir pamuk yardımıyla kılıfa uygulanarak rengi açılabilir. Bu kimyasalların aşırı kullanımından kaçınılmalı ve az da olsa kılıfı deforme edebilecekleri unutulmamalıdır.

  • Diş Macunu

Diğer yöntemlere göre daha az etkili olan bir diğer yöntem ise diş macunu ile kılıfları temizlemektir. Bir diş macunu yardımıyla kılıf üzerine uygulanıp sonrasında durulanabilir.

  • Sabun ve Detarjanlar

Sabun ve deterjanlar sararmayı büyük ölçüde engellemese de hijyen açısından kılıfları temizlemek için kullanılan birtakım kimyevi maddelerdir. Özellikle bulaşık deterjanlarının kılıfların hijyenini sağlamada yaygın olarak kullanıldığı biliniyor.

Deri telefon kılıfları ise az bir sabunlu suyla ıslatılan bir bez yardımıyla silinebilir. Deforme olmaması için yumuşak bez kullanmanız faydalı olacaktır.

Tüm bunlarla birlikte satın alınacak telefon kılıfının kalitesi de çok önemli. Kaliteli bir kılıfın daha uzun süre sararmalara dayanıklı olabileceği ve temizleme işleminin daha kolay olacağını bilmekte fayda var.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı