Mobil

Akıllı Telefonunuzu Aslında Hızlandırabilir Misiniz?

Her yeni teknoloji sürümüyle birlikte daha hızlı ve daha iyi performans vaadi de var. Bu hedef, tüm sektörü yönlendirir ve yıllık gelişim döngüsü için doyumsuz iştahımızın nedenidir. Yükseltme trenine katılamayabilirsiniz veya katılmak istemeyebilirsiniz, ancak yavaş bir cihaz hala istenmez.

Bir Akıllı Telefon Kullanıcısı Ne Yapmalı?

Tıpkı PC ve dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi, internet akıllı telefonunuzu hızlandırmak için tavsiyelerle doludur. Bazıları kolay numaralardan yazılım çözümlerine kadar uzanır. Ne yazık ki, okuduğunuz her şeye güvenemezsiniz, öyleyse gerçeği nasıl kurgudan ayırıyorsunuz?

en iyi telefon hızlandırıcı

Daha Hızlı Bir Telefon İçin Uygulamaları Kapat

Telefonlarımızdaki ana sayfa düğmesine basarken, açık bir uygulama listesinin açık bir listesi olacak şekilde hepimiz bu sürpriz anını yaşadık. Masaüstü bilgisayar günlerinden elde edilen yaygın bilgelik, cihazınız ne kadar fazla uygulama açarsa, o kadar yavaş çalışacağını gösterir. Bunu, dizüstü bilgisayarlarımızdaki Chrome sekmelerinde istifade ederken çok yaşadık. Ancak aynı mantık mobil cihazlar için geçerli değildir. Hem Android hem de iOS’de yeni bir uygulama listesi var. Listeyi açın ve bir noktada açtığınız uygulamaların görünüşte sonsuz bir kaydını bulun.

Düşündüğünüze rağmen, uygulamaları listeden kaldırmak akıllı telefonunuzu hızlandırmaz. Aslında, tam tersi doğru olabilir. Her iki mobil işletim sisteminde de cihazınızın RAM’ını akıllı bir şekilde yönetmek için yöntemler vardır. iOS bu sistemi tanıtan ilk kişiydi, yani en son uygulamalar listesindeki öğeler gerçekten çalışmıyor olabilir. Askıya alınmış bir durumda saklanabilir veya otomatik olarak kapatılmış olabilirler. Bu telefon performansını ve batarya ömrünü arttırır. Android’in ilk sürümlerinde gelişmiş bellek yönetimi bulunmamakla birlikte, artık durum böyle değil.

Speed-Booster Uygulamalarını Kurma

Yılan petrolü satıcıları, 20. yüzyılın başlarında, mallarını sahtekarlıkla kovmak için otorite konumlarını kullandılar. Yılan yağı aldatmacası geçmişte kaldıysa da, hala aynı teknikleri kullanan satıcılar var. Şaşırtmak ve manipüle etmek için karmaşık teknik kavramlardan yararlanırlar. Tek yapmanız gereken, bazı RAM Booster’ların teknoba dolup taşmadığını görmek için uygulama listesine göz atmak.

Gördüğümüz gibi, akıllı telefonunuz RAM ve belleği yönetme yöntemlerine sahiptir, bu nedenle ek bir uygulamaya gerek kalmaz. Telefonunuzu potansiyel olarak yavaşlatmanın yanı sıra, “çalışmalarını” yapmak için birden fazla istilacı izinleri de verilir. Bu, sahnelerin ardında verilerinizle ilgili neler olduğundan emin olamadığınızdan asla anlayamayacağınız bir güvenlik ve gizlilik riski olabilir.

iOS’in dikkatlice küratörlüğünü yaptığı ortam, çok az sayıda uygulamanın sistem düzeyinde hizmetlere erişimi olduğu anlamına gelir. Apple’ın App Store içeriğine titiz yaklaşımıyla birleştiğinde, iOS için pek çok yılan yağı uygulaması bulamazsınız. Performansı artırmak için tuhaf iddialar yapan herhangi bir uygulamayla karşılaşırsanız, o zaman doğru değildir. Android’in açık doğası, RAM Boost’ların ve Görev Katillerinin yaygın olduğu anlamına gelir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı