Mobil

Amerika’da İphone 7 Fiyatı Ne Kadar? Kaç Dolar?

Apple ürünleri arasında yer alan iPhone markalı akıllı telefonlar, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle gençlerin hayalindeki telefonlar arasında yer alıyor. Bizde diğer İphonelar için yapmış olduğumuz ABD fiyat araştırmasına bir yenisini daha ekleyerek, İphone 7 için de yaptık. Peki, amerika’da iPhone 7 fiyatı ne kadar? Kaç dolar? Sorularının cevabı, yazımızın devamında yer almaktadır.

Amerika’da İphone 7 Fiyatı Ne Kadar? Kaç Dolar?

Telefonu Amerika’dan alıp kullanmak isteyen ancak bunun avantaj mı dezavantaj mı olduğundan emin olmayan tüketiciler, amerika’da iPhone 7 fiyatı ne kadar? Sorusuna cevap aramaktadır.

Soruya hemen cevap verecek olursak, iPhone 7 32 GB Amerika fiyatı, 300 dolar gibi bir başlangıç fiyatına sahiptir. Cihazın satıldığı mağazanın satış politikasına göre, bu tutarda biraz değişiklik olabilmektedir. Amerika’da telefonun TL karşılığı olarak fiyatına baktığımızdaysa, 1735 TL gibi bir rakama geldiğini görmekteyiz. Telefonun yeni İphone modelleri çıkması nedeniyle düşen fiyatlarına baktığımızda ve ülkemizdeki satış fiyatıyla kıyasladığımızda, aradaki farkın yaklaşık olarak 1000 TL gibi bir rakama denk geldiğini görüyoruz. Cihazın Türkiye satış fiyatı, yaklaşık olarak 2600 TL civarındadır.

Amerika’da iPhone 7 fiyatı ne kadar? Kaç Dolar?

Amerika’dan İphone 7 Almak Avantajlı Mı?

Fiyat kıyaslaması yaptığımızda İphone’un son modellerini yurtdışından almak biraz daha avantaj sağlarken, güncelliğini yitirmiş daha doğrusu eski modellerini almak 1000 TL gibi bir fiyat farkı sunsa da pek avantajlı bir seçenek gibi durmamaktadır.

Zira yurtdışından gelen telefonlar için Türkiye’de 200 TL civarında bir IMEI kayıt ücretinin olmasını da eklersek, İphone 7 Amerika fiyatı ve Türkiye fiyat farkı yaklaşık olarak 800 TL kalmaktadır. Bu rakam için de garanti dışı bir telefon kullanmanın, bir avantaj olduğunu bize göre söylemek mümkün değildir. Hemen hatırlatalım ki, yurtdışından gelen İphone akıllı telefonlar için, Türkiye’de bir garanti hizmeti sunulmamaktadır.

Bu nedenle cihazı Amerika’dan almak isteyen tüketiciler, garanti kapsamı dışında kalan bir cihaz kullanmak durumundadır. Şayet bunu göze alıyor ve 800 TL gibi bir fiyat farkını tatmin edici buluyorsanız, telefonu Amerika’dan getirterek IMEI kaydını yaptırdıktan sonra, ülkemizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı