Mobil

Android Bir Telefondaki Bilgiler iPhone’a Nasıl Aktarılır?

Apple tanıtımını yaptığı iPhone 11 modelleri ile oldukça ses getirmişe benziyor. Özellikle telefonun arka tarafında yer alan üçlü kamera sistemi, görsel açıdan mükemmelliği arayan kişiler için gerçekten dikkat çekici. Yeni bir iPhone alan ancak daha önceki telefonu Android işletim sistemine sahip olanların en büyük sıkıntısı, eski telefonundaki dosyaları, video ve resimleri, yeni telefona aktarırken yaşamalarıdır.

Move to iOS Bütün Verileri Aktarabilmekte

Aldığınız iPhone, bildiğinizi gibi iOS işletim sistemine sahiptir. Apple dışındaki markalar ise genellikle Android sistemi ile çalışan telefonlardır. Sistemlerin özellikleri farklı olduğu için veri taşıma konusunda sıkıntı yaşanabilmekte. Ancak Apple bu sorunu çözmüşe benziyor. Bunun için bir uygulama geliştiren firma, artık Android’den iOS’a veri transferini kolay bir hale getirmekte. Uygulamanın orijinal adı Move to iOS.

iOS’a taşı anlamına gelen bu uygulama sayesinde kişiler, mesaj geçmişi, kayıtlı web siteleri de dahil olmak üzere verilerin tamamını aktarabilmek mümkün. Hatta Play Store’dan indirerek beğenerek kullandığınız uygulamaları da indirebilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Dosyalarınızı iTunes’e yükleyebilir, iCloud Drive’a kaydedebilirsiniz

Telefonlar Arasında Şifre İle Bağlantı Kurulmakta

İki telefon arasındaki veri aktarımı için yapmanız gerekenler çok da zor değildir. Öncelikle veri kaybı yaşanmaması için telefonların şarjları uygun seviyede olmalıdır. Android telefonunuza Play Store’da bulacağınız Move to Android uygulamasını yükledikten sonra, iPhone’dan uygulamalar kısmından veri sekmesi seçilir ve Android’den veri taşı kısmı seçilir. Bu işlem iki telefon arasında bağlantı kurma işlemini başlatmaktadır.

Telefonlar arası bağlantı şifreleme yöntemiyle yapılmaktadır. 6 veya 10 karakterli şifre sayesinde iki telefon arasında kuracağınız bağlantıdan sonra, veri aktarımı konusunda onay vermenizi isteyecektir. Kabul ederek devam ettiğinizde işlemin başladığını ve Android telefondan iPhone’a veri akışının yapıldığını göreceksiniz. İşlemin tamamlandığını gördüğünüzde Android’deki bütün verileriniz artık yeni telefonunuzda kullanım için hazır olacaktır.

iOS’a taşı uygulaması Android 8 ve altı teflonlar için gerçekten hızlı şekilde veri aktarımın sağlamakta. Ancak Android 9 Pie ile çalışan bir telefonda uygulama işe yaramayabilir. Bunun için de sizlere önerebileceğimiz AnyTrans adındaki Play Store uygulaması. Uygulama sayesinde 9 Pie işletim sistemini kullanan telefondan da iPhone’a veri aktarımı sağlanabilmekte.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı