Mobil

Android Cihazda Nasıl Root Atarım?

Kullandığımız akıllı telefonlar gelişmiş teknolojiye sahip birçok imkânı sunmalarına rağmen kullanıcı açısından yeterli olmayabilir. Bütün yetkinin kendisinde olmasını isteyen kullanıcı cihaza root atarak bu imkânı elde eder. Bu konuda bilgisi olmayan kullanıcı için çok karmaşık gelebilir. Root nedir?  Android cihazda nasıl root atarım? Root attıktan sonra nasıl değişiklikler olur? Telefona yararları ve zararları nelerdir? Hepsinin cevabını bulacağınız bu yazıyı sizler için derledik.

Android Cihazda Root İşlemi

Android cihazlarda root işlemine başlamadan önce root un ne olduğuna dair bilgi verelim. Cihazlar kullanıcılara tam işlem yetkisi vermez. İşlem yetkisi için root atmak gerekir. Android telefonlarda root nedir? Android cihazda nasıl root atarım?

Android cihazlar sistem dosyalarını silme değiştirme ya da düzenleme işlemine izin vermez. Değişiklik hakkına sahip olmak isteyen kullanıcılar Android cihazlarda root atma işlemini yapmaları gerekmekte. Android işletim tabanlı akıllı telefonlar, tabletler ve diğer cihazlarda Android cihazda nasıl root atarım?Yazımızdan sonra değişiklik yapma hakkını elde etmek olacaklar.

Android tabletler ve telefonlar da root atmak için ayarlar menüsüne giriş yapın. Cihaz hakkında bölümünü tıklayın. Yapım veya derleme yazan yerin üstüne birkaç defa tıklayın işlem yapılıyor uyarısından sonra tekrar cihaz hakkında kısmına giriş yapın. Geliştirici seçenekleri menüsüne giriş yapın ve Usb Hata Ayıklama Modu kullanılabilir hale getirin. Böylece cihazı root işlemine hazır hale getirelim.

Bilgisayara ücretsiz indirdiğimiz herhangi bir root uygulamasıyla işlemlerimize devam edelim. Android cihazı bilgisayara bağlayın. Bağlantı sonrası root için indirilen uygulama seçenek sunar ve seçenek onaylanarak işlemi başlatın. Çok uzun sürmeyen bu işlemle Android telefonunuza root atmış olacaksınız.

Root Atma Avantajları

Çok kolay ve kısa süre bu işlemden sonra artık telefonunuzun bütün kontrolü sizde olacak. Aklınıza gelebilecek her şeyi değiştirebilirsiniz. Android cihazda nasıl root atarım? dan sonra ne gibi değişiklik yapabiliriz?

Bütün temaları değiştirebilirsiniz. Ekran görüntüsü pil simgesinin rengi açılış ve kapanışta ki simgeler. Hafıza, ses, gibi erişim sağlanmayan bir ok programlara artık erişim sağlayabilirsiniz. İşletim sistemi hızlanır, pil süresi uzar ve daha birçok sayamadığımız düzenlemeler yapabilme imkânı sağlanır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı