Mobil

Android Cihazlarda Kayıp Dosyaları ve Bilgileri Bulma

Çağımızda teknolojinin gelişmesi ile beraber akıllı telefonlar da yeni özellikleriyle dikkat çekmeye başladı. Telefonlar işletim sistemi olarak android, Windows ve IOS olmak üzere farklı çeşitlerde nitelendirilmeye başladı. Android telefonlar bizlere çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Bu cihazlar kullanıcıları için dosya ve diğer gerekli bilgilerin telefonda depolanmasına olanak sağlamaktadır. Telefonlar sayesinde belgelerimizi kolay bir şekilde android cihazlarımıza kaydetmemiz mümkün oluyor. Fakat önemli bilgilerimizin bu cihazlarda saklanması ne kadar güvenilir? Tabii ki o kadar da güvenilir bir yöntem olduğu söylenemez. Çünkü telefonlarımızda oluşan sorun ve arılanma sebebi ile tüm bilgilerimizi kaybedebilir. Peki, kaybolan dosya ve bilgilerimizi geri getirmemiz mümkün mü? Evet, bazı durumlar hariç telefonunuzda kaybolan bilgilerin geri getirilmesi mümkün olmaktadır.

Android Cihazlarda Kayıp Dosya ve Bilgileri Nasıl Geri Getirebiliriz?

Android cihazlar kayıp dosya ve bilgileri geri getirmek için sanal market üzerinde birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar kullanılarak resim, video, belge ve diğer dosyaların geri getirilmesi mümkün olmaktadır. Kaybolan dosyaların geri getirilmesi için kullanılan programlara diskdigger ve wondershare uygulamalarını örnek gösterebiliriz. Bundan başka sanal market üzerinde “file backup” olarak araştırma yaparsanız birçok dosya geri getirme programına ulaşabilirsiniz. Dosya geri getirme uygulamaları sayesinde bilgi, resim, video ve diğer belgelerinizi geri getirmeniz mümkün olmaktadır.

Android Cihazlarda Geri Getirme İşlemi Ne Zaman Mümkün Olmayabilir?

Android telefonlarda çoğu zaman kaybolan dosyaların geri getirilmesi mümkündür. Fakat bazı durumlar vardır ki, bu zaman dosyalarınızın geri getirilmesi mümkün olmamaktadır. Bu durumlardan biri dosyanın telefonun belleğinden tamamen silinmesi zamanı oluşabilir. Telefon fabrika ayarlarına döndürüldüğü zamanda telefonundaki bilgilere ne yazık ki yeniden ulaşmak mümkün olmamaktadır. Kısaca dosya ve bilgilerinizin geri getirilmesi için telefonunuzun çalışır durumda olması gereklidir. Android cihazlarda geri getirme işlemi için kullanacağınız uygulamanın da düzgün çalışmasına dikkat etmelisiniz. Sanal market üzerinde doğru çalışan uygulamalar olduğu gibi sahte programlarda bulunmaktadır. Sahte program olup olmadığını anlamak için kullanan kişilerin yorumlarını bakabilir ve yıldız sayına göre bir değerlendirme yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı