Mobil

Android Cihazları Yeniden Başlatma Döngüsüne Sokan Fotoğrafın Sebebi Belli Oldu!

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta bazı Android telefonların kilit ekranı duvar kağıdı olarak belirlenen bir fotoğrafın cihazların yeniden başlatma döngüsüne girmesine neden olduğu ortaya çıkmıştı. Android cihaz kullanıcıları için büyük bir soruna sebep olan fotoğrafı çeken fotoğrafçı, olayın sebebini açıkladı.

ABD’nin San Diego şehrinde yaşayan bilim insanı ve amatör fotoğrafçı Gaurav Agrawal çekti. Agrawal, söz konusu fotoğrafı  Ağustos 2019’da, Glacier Ulusal Parkı’ndaki St. Mary Gölü’nde çektiğini ifade etti. Amatör fotoğrafçı, fotoğrafı çektikten sonra Lightroom’la fotoğrafın üzerinde küçük düzenlemeler yaptığını ve fotoğrafı Flickr’da paylaştığını anlattı. Flickr’da 10.000 takipçisi olan Agrawal fotoğrafı platformda paylaştıktan sonra fotoğraf, çok sayıda kişi tarafından indirildi. Fotoğrafı indiren kişilerin bir kısmının fotoğrafı telefonun kilit ekranı duvar kağıdı olarak da kullandığı ortaya çıktı. Fakat bunun sonucunda fotoğrafı kilit ekranı duvar kağıdı haline getiren kişilerden bazılarının telefonlarının sonsuz bir döngüye girdiği belirtildi. Agrawal, fotoğrafları düzenlemek için Lightroom’u kullandıktan sonra Lightroom’un dışa aktarma seçeneklerinde yer alan 3 renk modundan biri olan RGB renk modunu seçti. Android cihazlarda sonsuz döngü sorununu ortaya çıkaran bu seçim oldu. Çünkü bazı Android cihazlar RGB renk modunu desteklemediği için desteklenmeyen renk modundaki fotoğraf  cihazların döngüye girmesine neden oldu. Amatör fotoğrafçı Gaurav Agrawal konu ile ilgili; “Renk modunun bunu yapacağını bilmiyordum. Bir iPhone’um var ve duvar kağıdım her zaman eşimin fotoğrafı” ifadesinde bulundu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta benzer bir problem daha yaşanmıştı. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max kullanıcıları, ekran kilidini açtıktan sonra ekranda tuhaf bir yeşil renk görmeye başladılar.Bu durumun yazılımarızasından kaynaklandığı düşünülüyor. Bazı kullanıcıların ise benzer bir sorunu gece vakti Karanlık Mod ve Gece Vardiyası özellikleri devrede olduğunda yaşadığı belirtildi. Başka kullanıcılar İSE soluk yeşil ekranın ekran parlaklığının en düşük seviyede olduğu zaman göründüğünü belirtiyor.

Ayrıca ABD merkezli teknoloji devi Apple, yeni iPhone modelleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bloomberg’den Mark Gurman, iPhone 12 serisinin iPhone 5 serisine benzeyeceği konusunda bir iddiada bulundu.  Apple sonbahar aylarında satışa sunulması beklenen iPhone 12 serisi üzerinden bir süredir çalışıyor. Bir yandan da şirket SE2 ya da iPhone 9 olarak adlandırılması beklenen ve daha uygun fiyatta satışa sunulacağı düşünülen telefon üzerinde de çalışmaları sürdürüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı