Mobil

Android Dns Ayarları Değiştirme Yasaklı Sitelere Giriş

Android dns değiştirme yasaklı sitelere giriş veya özgür bir internet gezintisi için pratik bir yöntemdir. Aynı zamanda ülkemizde internet hızı yavaşlığı sebebi ile dns kullanarak internet hızınızı arttırabilirsiniz. Dns değiştirmek cihazdan cihaza farklılıklar gösteren bir işlemdir. Windows için farklı, ios için farklı ve android için farklı yollar izlemelisiniz.

Android Dns Değiştirme

Android işletim sistemini kullanan bir çok telefon ve tablet bulunmaktadır. Apple ürünlerini kullanan kişilerin dışında dünyada bulunan cihazların büyük çoğunluğu android işletim sistemine sahiptir. Google tarafından da geliştirilen android dünyada en çok kullanılan işletim sistemidir. Dns değiştirmek için öncelikle kablosuz bir ağa bağlanmış olmanız gerekir. Telefon ayarlarına girip wifi bağlı olup olmadığınızı kontrol ediliniz.

  • Ayarlar menüsünden Wifi seçeneğini seçin
  • Bağlı olduğunuz ağa dokunup ağları yönet seçeneğine basın
  • Gelişmiş seçenekleri göster kısmına dokunun
  • Karşınıza gelen ekranda İp Adresi yazan yerin altından Statik seçin
  • Alt kısımda bulunan DNS 1 kısmına 8.8.8.8 DNS 2 kımına 8.8.4.4 yazın
  • Kaydet yazan yere dokunun.

Erişim engeli olan sitelere ve daha hızlı bir internete dns değiştirerek artık erişebilirsiniz. Sizin için yazmış olduğumuz dns adresleri google dns olarak yayınlanan dns adresleridir. Bu dnsler hem hızlı hemde güvenilir adreslerdir. Google tarafından yayınlanmıştır. Bu bölüme internet bulduğunuz farklı dns adreslerini girebilirsiniz. Yasaklı siteler dns ayarları  konumuzdan hızlı ve güvenilir dns adreslerini bulabilirsiniz.

Aynı zamanda bilgisayar ve telefonunuza vpn yazılımı indirerek yasaklı sitelere girmenin bir diğer yolundan faydalanabilirsiniz. Vpnler oldukça güvenlidir fakat hızlı vpn kullanmak için ücretli adresler satın almanız gerekir. Ücretsiz olarak yayınlanan vpn adresleri genellikle ping sıkıntısından dolayı yavaşlar.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. androidler için yasaklı sitelere girmenin başka yollarıda var örnek vermek gerekirse dtunnel.net proxy sitesi türk proxy siteleride artık görünmeye başladılar, yani dns değişmeden zahmet etmeden direk adres gir ve gez tek kusurları var reklamlar var okadarda olsun sonuçta sitelerde ayakta kalmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı