Mobil

Android İçin Google Maps Gizli Mod Desteği Kazanıyor!

Teknoloji devi Google Android için Google Maps gizli mod desteğini test etmeye başladı. Google Maps kullanıcılar artık gizli modda adres arayabilecek. 

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Google I / O 2019 etkinliği kapsamında Google Android işletim sistemi için Google Maps uygulamasına gizli mod desteği kazandıracaklarını açıklamıştı. Google’ın etkinlikte bahsettiği Google Maps özelliği Android cihazlara gelmeye başladı. 

Kullanıcıların çok kullandığı uygulamaların başında gelen Google Maps ya da ülkemizdeki ismiyle Google Haritalar uygulaması Android platformunda “Incognito” yani gizli moda sahip. Gizli mod olan bu özellik artık kullanıcıların uygulama içerisindeki yaptıklarının kaydını tutmayacak. Bu mod ile birlikte Google Maps uygulaması üzerinde adres aramaları “arama geçmişi” bölümüne kaydedilmeyecek. Kullanıcıların gittikleri yeri de kaydetmeyecek olan bu mod Google Maps uygulamasının içerisinde kullanıcıların profil fotoğraflarına dokundukları takdirde açılabiliyor. Kullanıcılar dilerlerse bu modu kolayca kapatabiliyor ve verilerin tekrardan kaydedilmesini sağlayabiliyor. 

Yapılan açıklama ile birlikte kullanıcılar gizli mod açıkken aramalarını kaydetmeyecek. Kullanıcıların geleceğe yönelik özelleştirmeleri de gizli mod ile birlikte durdurulacak. Bu sayede kullanıcılar Google Haritalar uygulamasında kayıt tutulmadan rahatça dolaşabilecek. 

Google Maps’in gizli mod özelliği açık olsa bile gizlilik 100’de 100 oranında olmuyor. Google açıklamasında Google Maps’in gizli mod özelliği açık olsa bile Google servisleri, internet servis sağlayıcıları ve diğer izin verilen uygulamalar halen kullanıcıların konumlarını görmeye devam edecek. 

Şimdilik Android işletim sistemi için gelen gizlilik özelliğinin ilerleyen günlerde iOS platformuna da gelmesi bekleniyor. Android işletim sisteminin sahibi olan Google bilindiği gibi bazı önemli özellikleri ilk olarak Android işletim sistemine getiriyor. 

Google Maps Uygulaması Milyonlarca Kişi Tarafından Kullanılıyor 

Google’ın Google Maps uygulaması başta Android ve iOS platformu olmak üzere pek çok platformda kullanılabiliyor. Kullanıcılar Google Maps uygulamasıyla gidecekleri yerleri, mekanları ya da adresleri bulabiliyor ve bu adreslere kolayca ulaşım sağlayabiliyor. Ülkemiz dışında otobüs saatlerini ve arttırılmış gerçeklik desteği gibi bazı önemli destekler de sunan Google Maps uygulamasının bu önemli özelliklerinin ilerleyen dönemde ülkemizde de kullanıma sunulması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı