Mobil

Android Q Beta 4 Yayınlandı! İşte Detaylar!

Android Q Beta’nın dördüncü sürümü çıktı. Google, Android Q Beta programına kaydedilen Pixel cihazları için bugün piyasaya sürüldüğünü duyurdu ve üçüncü taraf cihazlar, üreticileri ne zaman alıştığında güncellemeyi almalı. Bu yıl Android Q beta’sına katılan 12 üçüncü taraf üretici var ve en az biri, Essential, bugün Google ile birlikte Beta 4’ü piyasaya sürüyor.

Android Q Beta 4 Yayında

Beta 4 ile Google, yeni Android Q geliştirici API’lerini “son” olarak ilan ediyor, onlara “API 29” un resmi adını veriyor. Son API’larla, Android uygulama geliştiricilerinin uygulamalarında Q merkezli değişiklikler yapmaları ve bunları yeni işletim sistemini hedefleyen uygulamaları kabul eden Google Play’e yüklemeleri önerilir. Q’da, geliştiriciler resmi sistem destekli karanlık mod, katlanabilir akıllı telefon düzenleri için destek, sistem tarafından önerilen akıllı yanıtlar ve bildirimler için eylemler ve daha fazlası gibi özellikler ekleyebilirler.

Android Q Beta 4

Şimdi beta döngüsüne geç kalıyoruz ve bu işletim sisteminde tonlarca yeni kullanıcı karşıtı özellik var gibi görünmüyor. İşletim sistemini bir cihaza zaten kurduk ve hızlı bir kontrolden sonra durum çubuğundaki ve kilit ekranındaki sistem simgeleri gibi şeylere yalnızca birkaç küçük ayar yapıldığı anlaşılıyor. Daha önce, Android Q, yeni jest navigasyon sisteminde önemli iyileştirmeler yaptı, “Project Mainline” adlı daha modüler bir bileşen güncelleme sistemi ekledi ve kullanıcılara veri gizliliği üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için depolama ve izinlerin çalışma şeklini değiştirmeye başladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı