Mobil

Android Q Güncellemesi Alacak Xiaomi ve Redmi Telefonları Belli Oldu

Google’ın yeni Android sürümü Android Q’nun çıkış tarihinin yaklaşmasıyla birlikte akıllı telefon üreticileri hangi akıllı telefon modellerinin Android Q güncellemesini alacağını açıklamaya başladı. Çinli dev akıllı telefon üreticisi Xiaomi ve Xiaomi’nin alt markası olan Redmi modellerinden hangilerinin Android Q güncellemesi alacağı açıklandı. 

Android Q işletim sistemi Android kullanıcıları tarafından merakla beklenirken, akıllı telefon üreticilerin hangi modellerine Android Q desteği vereceği kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Android güncellemeleri konusunda eskiye göre daha iyi işler çıkaran akıllı telefon üreticileri genelde son tanıttığı akıllı telefon modellerine yeni yazılım desteği sunuyor. İşte Çin’in önemli akıllı telefon üreticilerin birisi olan Xiaomi’nin ve Redmi’nin Android Q alacak olan modelleri. 

Xiaomi Mi 9T Resmi Kutu Açılış Videosu Paylaşıldı

Xiaomi tarafından açıklanan listeye göre Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi Max 3 5G modelleri Android Q işletim sistemi güncellemesini öncelikli alacak. Android Q güncellemesi alacak olan diğer Xiaomi modelleri ise, Xiaomi Mi 9 SE, Mi 8, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Screen Fingerprint Edition, Mi Max 2S, Mi Max 3, Redmi K20 Pro ve Redmi K20 modelleri. 

Android Q Güncellesi 2020 Ortasına Kadar Sunulmuş Olacak

Xiaomi ve Redmi’nin bu akıllı telefon modellerinin 2020 yılının ortasına kadar Android Q güncellemesini alacağı açıklandı. Listede henüz açıklanmasa da bazı Xiaomi modellerinin de Android Q güncellemesi alacağı konuşuluyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı