Mobil

Android Q Güncellemesi Alacak Yeni Huawei Modelleri Belli Oldu

ABD hükümeti tarafından casuslukla suçlanan Huawei bu suçlamanın ardından Android lisansını kaybetmişti. Huawei’in yeni dönemde neler yapabileceği merak edilirken Android Q güncellemesi alacak olan yeni Huawei modelleri belli oldu. 

Amerikan hükümetinin aldığı karar ile birlikte pek çok yaptırımla karşı karşıya kalan Huawei’i en çok zorlayan yaptırım hiç şüphesiz ki Android lisansını kaybetmek olmuştu. 90 günlük sürenin ardından artık Google Android işletim sistemini kullanmayacak olan Huawei, bir yandan yeni çözüm yolları üzerinde çalışırken bir diğer yandan da mevcut akıllı telefonlarına güncelleme sunmak için çabalıyor. 

Kısa bir süre önce öncelikli olarak Android Q güncellemesi alacak akıllı telefon modellerini açıklayan Huawei şimdi de Android Q güncellemesi alacak olan yeni akıllı telefon modellerini duyurdu. Huawei’in İspanya için açılmış olan resmi hesabı tarafından gönderilen bilgilere göre Android Q güncellemesi alacak olan diğer Huawei modelleri ise şunlar. 

  • Huawei Mate 10
  • Huawei Mate 10 Pro
  • Huawei Mate 10 Porsche Design 
  • Huawei Mate 20 Lite
  • Huawei Mate 20 X
  • Huawei Mate 20 RS Porsche Design 

Huawei Mate 20 Lite modelinin Android Q güncellemesi almayacağı konuşuluyordu. Yapılan bu açıklama ile birlikte Huawei Mate 20 Lite modelinin de Android Q güncellemesi alacağı kesinleşmiş oldu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı