Mobil

Android Telefon Wifi Bağlanmıyor Sorununu Nasıl Çözerim?

Akıllı telefonlar her işimizi çözüyor diyebiliriz. Önceleri elektrik faturası için dışarı çıkmamız gerekirken, akıllı telefonumuzdan tek tuşla ödeme yapabiliyoruz. Bankacılık işlemlerini sıra beklemeden akıllı telefonumuz aracılığıyla yapabiliyoruz. Her anlamda büyük kolaylıklar sağlayan akıllı telefonlar bu işlemleri internet aracılığıyla yapıyor. Akıllı telefonlardan internete mobil veri ya da wifi ile bağlantı kuruyoruz. İnternetin olmadığı yerlerde akıllı telefonumuz mobil bağlantıyla internet bağlantısı kurar. Eğer dışarıda değilsek evdeysek veya bulunduğumuz yerde wifi varsa akıllı telefonumuz bunu algılar ve bağlantıyı wifi üzerinden gerçekleştirir. Bazı zamanlarda telefonumuz wifinin olduğu ortamda bağlantıyı gerçekleştiremeyebilir. Bu durumda Android telefon wifi bağlanmıyor sorununu nasıl çözerim. Hatta bazı durumlarda bağlantı sağlasa da veri akışı gerçekleşmiyor, herhangi bir siteye giremiyor.

Wifi Bağlantı Sorunu

İnternet paketimiz sınırlı kullanım içerdiğinden ay içerisinde minimum seviyede kullanım sağlanırız. İnternette onca video, müzik, sınırsız kaynak, birde sosyal medya paylaşımlarını düşünürsek wifi büyük bir nimet. Ayrıca mobil veri kadar şarj harcamıyor. Wifi ile bağlantı kurulduğunda veri alışverişi sağlanmıyorsa sorun var demektir.  Android telefon wifi bağlanmıyor sorununu nasıl çözerim. Bu sorun bir kaç farklı yöntemle halledilebilir.

Wifi ile bağlantı kurulamamanın nedenlerini araştırın. Telefon uçak modunda kalmış olabilir. Uçak moduna geçince interneti otomatik kapatır. Bu mod sebep değilse telefonu kapatıp açın. Tekrar wifi ye bağlantı kurmayı deneyin. Modem yakınınızda ise kapatıp açın. Uzun süreli modem kullanıldığında hata verebiliyor. Kapatıp açmayı deneyin. Hala bağlanmıyorsa bağlantı kurmaya çalıştığınız wifi yi silin tekrar bağlantı kurun. Bu kadar seçeneğe rağmen hala bağlantı kurulamadı mı?  Sorunun kaynağı telefon demek oluyor.

Android Telefonda Wifi Sorunu Çözme

Denediğimiz birkaç yönteme rağmen Android telefon wifi bağlanmıyor sorununu nasıl çözerim. Kalan tek çözüm akıllı telefonu fabrika ayarlarına döndürmek olacak. Bu işlem sonrası bütün veriler silinecek. İşleme başlamadan önce bilgilerinizi fotoğraf, video ve rehberinizi yedek almayı unutmayın.

Akıllı telefonunuzun ayarlarına girip yedekle ve sıfırla yapın. Bu işlem sonrası hala ağa bağlanmıyorsa aynı işlemi tekrar edip fabrika ayarlarına dön işlemiyle cihazınızı sıfırlayın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı