Mobil

Android Telefona Nasıl Format Atarım?

Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan akıllı telefonlar, artık herkesin işini görecek şekilde tasarlanıyor. Çoğu kişi iş için çoğu kişi sosyal platformlarda eğlenmek için Android telefonlar kullanıyor. Sorunsuz çalışmasını istediğimiz bu cihazlar bazen bazı nedenlerden dolayı sorun yaratabiliyor. Örneğin, kasma, yavaş çalışma veya aniden programların kapatılması uygulamaların durdurulması gibi sebeplerden dolayı formata ihtiyacı olan telefonlar için Android Telefona Nasıl Format Atarım sorusunu cevaplayacağız.

Telefonların Neden Formata İhtiyacı Olur?

Gerek fotoğraflarımız, gerekse özel bilgilerimiz başa olmak üzere telefonlarımızda birçok özel verilerimiz ve belgelerimiz vardır. Müzikler, resimler, videolar, oyunlar, iş ile alakalı gönderilen belgeler, çeşitli uygulamalar, kişilerimiz, mesajlar vs… birden fazla bize ait, özel olan ve özellikle kayıtlı kalan şifreler başkasının eline geçtiği zaman tehlikeli olabilir. Bu nedenle, genellikle yeni telefon alınca eski telefonu satmadan önce eski telefonlara format atılır ki içerisindeki tüm veriler silinsin. Başka bir neden ise telefonun herhangi bir sebepten dolayı bozulması veya kasmaya başlamasıdır. Bu gibi durumlarda telefonlara format atmak gerektiğinde, Android Telefona Nasıl Format Atarım diye merak edenler için telefona en doğru şekilde nasıl format atılır bunu anlatacağız.

Android Telefonlara Format Atma Yolları?

Deneyeceğiniz yollardan biri Fabrika Sıfırlama Koruması’ dır.  Yani FRP. Bu özellik, herhangi bir şekilde telefonların çalınması, veya yukarıda dediğimiz gibi telefonun satılması gibi durumlar için özel olarak önlem almak için tasarlanmıştır. Bu özelliği kullanarak telefonunuza  format atabilirsiniz. Android Telefonlara Nasıl Format Atarım diyenlere bu  konuda  daha da bilgi sahibi olmak için birkaç yol daha söyleyecek olursak; fabrika ayarlarıma geri döndürmek için önceden korumak istediğimiz belgeleri saklayın ve ardından telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürün. Bu ve bunun gibi yöntemler ile telefonunuzu sıfırlamanız mümkündür. Ama eğer telefon satma işlemi yapacaksanız iyi bir yöntem kullanmalısınız. Çünkü bazı durumlarda, silinen veriler geri getirilebiliyor veya kayıtlı kalan hesapların şifreleri kırılabiliyor. Örneğin Google hesabı gibi. Bu yüzden programlar hakkında ve telefon sıfırlama hakkında detaylı bir inceleme ile format atma işine başlayın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı