Mobil

Android Telefonda Ekran Videosu Nasıl Çekebilirim?

İçerisinde bulduğumuz dönemde teknoloji oldukça gelişmiş olup gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışmaktayız. Elimizde bulunan telefonların marka sayısı artmakta bunun yanı sıra modellerde gelişmektedir. Değişen modellerle birlikte kullanmış olduğumuz modellerdeki değişim konusunda bazen yetersiz kalırız. Kimi zaman yakınınızda ki birinden kimi zaman da uzakta bulunan birinden yardım isteriz. Telefondaki bir uygulamayı nasıl kullanacağımız konusunda bilgimiz yetersiz kalabilir. Bu durumda arkadaşımızın ya da bu uygulamayı kullanan herhangi birinin detaylı anlatımına ihtiyacını duyarız. Acaba arkadaşımız nasıl anlatabilir? Android telefonda ekran görüntüsü nasıl çekebilirim?

Neredeyse her adamımızda eşlik eden akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası olmuştur. Hatta bu söylem klasik bile olmuştur. Günümüzde zamanımızın büyük bir kısmını harcadığımız akıllı telefonlarda gün geçtikçe daha da fazla yerini alıyor. Zamanımızın büyük bir kısmını harcadığımız akıllı telefonlarla ilgili aslında pek de bir şey bilmiyoruz denilebilir.

Telefonda oynadığınız oyunda rekor mu kırdınız ama arkadaşınıza nasıl anlatacaksınız zor mu geliyor artık çok kolay Android telefonda ekran görüntüsü nasıl alabilirim? hangi uygulama ile bunu yapabilirim sorularına cevap bulacağınız bu yazımızda ayrıntılarıyla konuyu ele alacağız.

Du Recorder

Neden Du Recorder? Birçok uygulama olmasına rağmen; bu uygulamanın ücretsiz olması ve popüler olması sebebiyle Android telefonda ekran görüntüsü nasıl alabilirim? Sorununa çözüm olan kullanışlı bir uygulama olmakla beraber, ayrıca bu uygulama telefonda fazla yer kaplamaması, herhangi bir limit getirmemesi, tamamen ücretsiz olması sebebiyle popüler olan bir uygulamadır. Bu uygulamada en önemlisi çeşitli reklamlar içermemesi. Video kalitesi de oldukça iyi olmasından en çok indirilen uygulama olmasına neden olmuştur.

Du Recorder İle Ekran Video Alma

Akıllı telefonunuzdan ilk adım Play Store girip uygulamayı aratmanız olacaktır. Bu uygulamayı telefonunuza yükleyin. Android telefonda ekran görüntüsü nasıl alabilirim? Sorunumuz çözülmek üzere. Telefona inen bu uygulamayı açtığınızda karşınıza Kayıt, Ayarlar, Kamera ve Ekran görüntüsü gibi seçenekler çıkacaktır. Video ve Ayarlar sekmesini tıklayıp video çözünürlüğü, kalitesini yada kare oranını ayarlayıp istediğiniz kalitede ekran videosu çekebilirsiniz.

Ekran kaydı tamamlandıktan sonra, bu uygulamanın ayarlarını kullanarak video üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Örneğin arka plan müziği ekleyebilir beğenmediğiniz kısımları kesip biçebilir. Ayrıca farklı videolarla birleştirip videonuzu keyifli hale getirebilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı