Mobil

Android Telefonlarda ‘Durduruldu’ Sorunu Nasıl Çözülür?

Son zamanlarda neredeyse her işimizi telefonlar sayesinde yapmaya başladık. Android cihazlarımızdan müzikler dinliyoruz, fotoğraflar çekiliyoruz, hatta kitap bile okuyabiliyoruz. Ama maalesef hayatımızda bu taviz veremeyeceğimiz kadar önemli ve hayatımızın en önemli parçası haline gelen işlerimizi yaparken bazı durumlarda “  telefon durduruldu ”  yada “ uygulama durduruldu ”  gibi can sıkıcı yazılar ile karşılaşabiliyoruz. Bu gibi durumlar için,  Android Telefonlarda ‘ Durduruldu ’ Sorunu Nasıl Çözülür konusunda sizlere bilgiler aktaracağız.

Durduruldu Sorunu İle İlgili Bilgiler..

Uygulamalarda “durduruldu” ve ya “durdu” şeklinde gelen iletiler her zaman can sıkıcı olmuşlardır. Bu gibi hatalar vere uygulamalarda birkaç küçük işlem yapılması bu sorunların hallolması için yeterlidir. Bu işlemlerin ardından Android Telefonlarda ‘Durduruldu’ Sorunu Nasıl Çözülür sorusuna olumlu bir şekilde cevap alacaksınız. Bahsettiğimiz bu işlemleri anlatacak olursak, hata veren uygulama ile ilgili  verilerin hepsinin temizlenmesi gerekir. Bunun için de öncelikle Ayarlar menüsüne gidilmeli. Oradan Uygulamalar menüsünü seçmelisiniz. Daha sonra karşınıza çıkan uygulamalardan, hata veren uygulamayı seçin ve “uygulama bilgileri” yazılı yada cihazlara göre değişebilir bu özellikteki bölümü açın. Verileri temizleme seçeneğini ve ön belleği temizleme seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenekleri seçtiğinizde uygulamalar sıfırlanmış olacaktır.

Bu İşlemler Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android Telefonlarda ‘Durduruldu’ Sorunu Nasıl Çözülür konusu hakkımda yukarıda anlattığımız “ verileri temizleme ”  ve  “ önbelleği temizleme ” seçeneğine dokununca verileriniz tamamen silinir. Kullanırken hata veren bu uygulama eğer Whatsapp gibi bir  uygulamasıysa, gönderdiğiniz tüm mesajlar , tüm konuşmalar silinir. Ayrıca size gelen tüm ses kayıtları, tüm resimler, tüm videolar da silinir. Eğer içlerinde önemli bir belge, resim, dosya vs.. gibi bir şey varsa önceden bunu yedeklemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Ayrıca eğer bu verileri ve önbelleği temizleriminiz uygulama İnstagram, Facebook  gibi şifre ile girilen bir uygulama ise; önbelleği ve verileri temizlemeden önce kullanıcı adınızı ve şifrenizi veya hesabınıza giriş yapmanız için gerekli olan diğer bilgileri bildiğinizden emin olun. Çünkü bu önbelleği ve verileri temizleme işlemi sırasında hesaplarınızdan çıkış yapılır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı