Mobil

Android Telefonlarda İnternet Bağlantı Sorunu Nasıl Çözerim?

Android telefonlar zaman zaman internet bağlantısı sorunu nedeni ile hizmet veremeyebilmektedir. Bu durumda android kullanıcıları, sorunu çözmek için çeşitli yollara başvurmaktadır. Telefondan ve teknoljik aletlerden anlamayan kişiler ise telefonlarını tamirciye ya da yetkili servise götürerek sorunu çözmeye çalışmaktadır. Android telefonlarda bağlantı sorunu çeşitli yollar ile giderilebilmektedir.

Android telefon bağlantı sorunları, hava koşullarından, bulunulan yerden ya da baz istasyonlarının yakınlık, uzaklık durumlarından kaynaklanabilmektedir. Dolayısı ile sorun, kişinin sahip olduğu cihazdan ya da hizmet sağlayıcısı tarafından doğabilmektedir.

Android telefonda oluşan bağlantı sorununu çözmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yazımızda, bu soruna çözüm olabilecek yöntemler anlatılacaktır.

Android Telefonlarda Bağlantı Sorunu Çözme Yöntemleri

Android telefonlar bazen, çeşitli nedenlerden dolayı bağlantı sorunu çıkarabilmektedir. Bu sorun nedeni ile telefonlar tam kapsamlı olarak çalışmamakta ve işlevlerini yerine getirememektedir. Bu durumda yapılacak olan ilk şey, telefonu servise götürmek değildir ve kişilerin kendilerinin yapabileceği birkaç işlem bulunmaktadır, bunlar:

  • Telefonu uçak moduna alma
  • Telefon uçak modunda iken telefonu yeniden başlatma
  • Telefonu sıfırlama
  • Tercih edilen ağ türünü değiştirme

Bu yöntemler uygulanarak android telefonlarda bağlantı sorunu zaman zaman çözülebilmektedir.

Android Telefonlarda Bağlantı Sorunu Çözme Yöntemlerinin Uygulanışı

Android telefonlarda bağlantı sorunu çözümü için başvurulabilecek yöntemlerin başında; telefonu uçak moduna alıp çıkarma gelmektedir. Bu yöntem ile telefonun hemen hemen her işlemi devre dışı kalacak daha sonra tekrar faaliyete geçecektir. Bu yöntemin işe yaramaması durumunda, telefonun uçak modunda iken yeniden başlatılması yani; kapanıp tekrar açılması denenebilecek yöntemler arasındadır.

Artık android cihazlarda 4.5 g özelliği bulunmaktadır. Fakat bazı durumlarda 4.5 g tam olarak hizmet verememekte, bağlantı sorunu yaşamasına neden olmaktadır. Bu durumlarda, telefonun tercih edilen ağ türünü değiştirmek gerekebilir. Yani, 4.5 g bağlantısı kullanılarak internet bağlantısı sağlanan android telefonları 4 g’ye ya da 3 g’ye almak sorunun giderilmesine yarayabilmektedir.

Bağlantı sorunu nedeniyle başvurulabilecek yöntemlerden sonuncusu; telefonu sıfırlamaktır. Bu işlem çoğu zaman, pek çok sorunun çözümü için işe yaramaktadır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı