Mobil

Android Telefonlarda Reklamları Kapatma

Bilindiği üzere akıllı telefonlar artık herkesin elinde. Yaş fark etmeksizin akıllı telefonları bir şekilde kullanmaktalar. Kimi kullanıcılar bilinçli kullanım sağlarken, kimileri de deneme yanılma yöntemiyle bir şekilde kullanım sağlamakta. Girdikleri uygulamalarda çıkan reklamlardan rahatsız olan kullanıcılar Androidlerde reklam sorununu nasıl çözerim konusunda çıkmaza düşmektedir.

Telefonlarda çıkan bu reklamları, iyi niyetli olabileceği gibi kötü niyetli yazılmış da olabilir. Telefonlar da sorun olmaması için bu reklamların da kapatılması gerekli.

Telefonlarda Neden Reklam Çıkıyor

Akıllı telefonlar reklamlar için önemli değere sahip. Herkesin kullanım sağlamasıyla, reklam sektörünün ulaştığı kitle hatırı sayılır rakamlara ulaşıyor. Hem reklam veren firmalar hem de reklamı yayınların kazançlarını düşünecek olursak neden reklam verdiklerini anlamamak mümkün değil. Kullanıcılar ise gereksiz ve sinir bozucu reklamlar için çözüm aramakta. Androidlerde reklam sorununu nasıl çözerim.

Şu konuya değinmekte fayda var. Telefonlarda çıkan bu reklamlar yarar sağlamak için yazıldığı gibi zarar vermek için de yazılmış olabiliyor. Reklamdan elde etmek için iyi niyetli reklam yazılımları olabilir.  Bazı reklamlar da kullanıcıların bilgilerine erişmek ve zarar vermek amacıyla kötü niyetli yazılım içermektedir.

Androidlerde Reklam Kapatma

Reklamlar ister iyi niyet,  ister kötü niyet yazılım içersin telefonumuzda çıksın istemeyiz. Rahatsızlık veren bu durumu nasıl engelleriz. Bu konu hakkında bilgimiz olmadığından internette sorulan sorulardan biri de Androidlerde reklam sorununu nasıl çözerimarayışıdır.

Androidlerde reklam sorununu nasıl çözerimilk adım telefonumuzdaki gereksiz uyguları kaldırmakla işe başlamak olsun. Kullanmadığımız bu uygulamalar belki de reklam içerdiğinden, reklama maruz kalmamızda etkili olabilirler. Kaldırılan uygulamalara rağmen reklam devam çıkmaya devam ediyorsa diğer uygulamaları da silip denemek gerek. Çünkü hangi uygulama reklam kaynağı olduğunu anlayamıyoruz.

Uygulamaları tek tek denediniz. Gereksiz uygulamaları kaldırdınız hala reklam çıkmaya devam mı ediyor. O zaman başka bir yolu daha var. Cihazınıza format ya da fabrika ayarlarına döndürün. Bu yöntemi en son çare olarak kullanın. Sizi uğraştıracak bir yöntem. Format atmadan önce veri yedeklemeyi de sakın unutmayın bütün verileriniz silinebilir.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı