Mobil

Android Telefonlarda Uygulama Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon kullanıcıları gün geçtikçe artmaktadır. Bu telefonları kullananlar için bazı güvenlik önlemleri de alınmaktadır. Çünkü birçok belgeyi bu telefonlarda tutabilmek mümkün hale gelmiştir. Bu nedenle android telefonlarda uygulama yedeklemesini nasıl yaparım? Şeklinde sorular yanıt arıyor. Bu sorular için yanıtlara gelecek olursak, öncelikle akılla telefon kaybolmaları ya da çalınması durumunda çekilen fotoğraf ve videoların kaybolmaması için yedekleme işlemi çok önemlidir.

Bu telefonlarda yedekleme işlemi için komple sistem yedeğine basarak tek butona tıklamanız yeterli oluyor. Telefonlarınız SIM karta kaydetmiş olduğunuz kişiler ve diğer tüm bilgileri yedekleyecektir.

Fotoğraf ve videolar oldukça önemli belgelerdir. Bunun yanı sıra notlarınız, müzikleriniz ya da kısa mesajlarınız olarak birçok belgeniz yedeklenmiş olacaktır. Yedekleme işlemleriniz telefonunuzun başına bir şey gelirse ya da bozulursa oldukça önemli işlemlerdendir.

Rehber İçin Yedekleme

Rehberler, kişilerin kullanım sağladıkları en önemli telefon bölümleri arasında yerini almaktadır. Rehberin yedeklenmesi kişilerin telefon bilgilerinin yedeklenmesi olarak önem arz etmektedir. Android telefonlarda uygulama yedeklemesini nasıl yaparım? Sorusunun yanıtı olarak verilebilecek cevaplar arasında yerini almaktadır.

Rehberinizi yedeklemek için android cihazınızın otomatik yedekleme olarak google hesabı aracılığı ile tüm kişilerinizi google hesabına aktarabilirsiniz. Rehbere yeni bir numara ekleyeceğiniz zaman google hesabınızı seçip buradan ise google kişilere eklenerek daha sonra giriş yaptıktan sonra kaydedilen kişileri görüntüleyebilirsiniz. Bu işlemi dışa aktarma ile yerine getirebilirsiniz.

Fotoğraf ve Videolar İçin Yedekleme

Yedekleme işlemleri oldukça fazla olabilmektedir. Teknolojinin artmasıyla birlikte birçok bilgi android telefonlara kaydolduğu için fotoğraf ve videolarınızı da yedekleyebiliyorsunuz. Android telefonlarda uygulama yedeklemesini nasıl yaparım? Sorusunun cevapları arasında yerini alan bir başlıktır. Sosyal ağlarda takipçilerin ya da arkadaşlarınızın paylaşım yapabilmek adına rehber kadar önemli olan bir şey de video ve fotoğraflardır.

Google photos kadar kullanıcıların sınırlama getirmeden yedekleme yapılması mümkündür. Ücretsiz bir şekilde sınırsız bir yedekleme yapmanıza izin veren google fotoğraflar uygulaması çekildiğiniz tüm fotoğraf ve videoları otomatik olarak yedekleyecektir. İster WİFİ isterseniz de mobil bağlantıyı kullanarak yedekleme işleminizi yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı