Mobil

Android Telefonlarda Yedekleme Yapma

Android telefonlarda nasıl yedekleme yaparım? Akıllı telefonlarda yedekleme yapabilmek çok önemlidir.  Çalınma, kaybolma veya bozulma gibi bir durumla karşı karşıya kaldığımızda, telefonun içinde bulunan tüm resimler, video ve verilerin tamamen yok olma riski bulunmaktadır.

Her Android telefonun yedekleme bölümü bulunmaktadır. Tüm yedek sistemini alabilmek için tek tuşla işlem yapabiliyoruz. bu durumda, telefon rehberinden, fotoğraflar, video, kısa mesajlar, müzikler, notlar gibi sizin için önem arz eden tüm verileri bu şekilde yedeğe alabiliyorsunuz.

Android Telefonları Yedekleme

Rehber yedekleme:  telefonumuzda yer alan rehber kısmı bizler için en önemli sayılacak verilerdendir. Rehber oldukça kabarık ise yedekleme yapmamak sıkıntılı olabilir. Android telefonlarda nasıl yedekleme yaparım? Bu uygulamayı yapmak için bir Google hesabına aktarmanız gerekir. Telefona yeni bir kişi ekleyeceğiniz zaman Google hesabını seçip, kişileri bu hesaba kaydediyorsunuz.

Bu durumda Google hesabına girebildiğini her cihazdan kişilerinizi rahatlıkla görebiliyorsunuz. Hazırda ekli olan kişiler için ise, kişileri dışa aktarma yapıp uygulama kısmından Google hesabına kaydedebilirsiniz.

Fotoğraf ve videoları yedekleme:  fotoğraf ve videolar bizler için çok önemli verilerdir. Bu kısımda biriktirdiğimiz tüm mutlu anılarımız ve hatıralarımız bulunmaktadır. Hiçbir yerde paylaşmadığımız çok özel anlarımız bulunmaktadır. Hepsi bizim için büyük anlam ifade ettiğinde silinip yok olması da bir o kadar can sıkıcı olabilmektedir. Android telefonlarda bulunan bu kısmı Google Photops seçeneğiyle sınırsız sayıda ücretsiz bir şekilde otomatik olarak kaydedebiliyorsunuz.

Android Telefonlarda Diğer Uygulamaları Yedekleme

Android telefonlarda şüphesiz en önemli veriler rehber, resim ve videolardır. Fakat bunların yanı sıra diğer tüm verileri de kaydetme işlemi yapabiliyorsunuz.

Müzik: Telefona kaydetmiş olduğunuz ve beklide çok araştırma yaparak bulduğunuz parçaları Google Play müzik uygulamasını kullanabilirsiniz. Google hesabına giriş sağladığınızda buradan mp3 formatındaki tüm müzikleri dinleyebilirsiniz.

Not ve belgeler: Notlar ve belgeler önemli konular ve hatırlatmaları kaydettiğimiz alanlardır. Ancak telefonun başına bir sorun gelmesi dahilinde yedekleme yapılmamışsa tüm bunlar silinebilir. Bu durumda Google Keep seçeneği ile bu bilgilerinize Google hesabından ulaşabilirsiniz. Bunlar dışında olan diğer bilgilerinizi Google uygulamalarına kaydederek tüm verileri tek tek kaydetmiş olursunuz. Google uygulamalarına kaydettiğiniz her şeyi Google’ye giriş yaptığınız tüm cihazlardan şifreniz yardımı ile görebilirsiniz. Android telefonlarda nasıl yedekleme yaparım? İle alakalı bilmek istediğiniz açıklamaları paylaşmış olduk, umarım faydalı olmuştur.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı