Mobil

Android Telefonu Açıp Kapamayı Zamanlama

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ve gelişen teknolojinin insanların hayatını kolaylaştırması ile pek çok konuda zorluktan kurtulmuş olduk. Ancak bu konularda gerekli olan tüm hususlarda bilgi sahibi olamadığımız için, öncelikli olarak neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmemiz gerekir. Özellikle belirli durumlarda telefonumuzun kapanıp açılması istediğimiz oluyor ve bunun için o saatlerde telefonumuzun başına geçip, telefonumuzu açıyoruz. Ancak Android telefonu açıp kamayı zamanlama hususunda insanların hayatını kolaylaştıran bir akıllı telefon özelliği mevcut. Bu özellik ile angarya olan hususlardan kurtulabilmeniz mümkündür. Bunu gerçekleştirebilmek için sizlere gerekli bilgiler aşağıda verilmiştir.

Android Telefonda Açma Kapama Saatleri Nasıl Zamanlanır?

Yalnızca Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda bulunan bir özellikle olan telefonun açma kapama saatini zamanlama özelliği, aktif olarak kullanılmaktadır. Bu özelliği aşağıdaki adımları izleyerek kolay bir şekilde kullanma şansına sahip olabilirsiniz.

  • Telefonunuzda bulunan “Ayarlar” menüsüne girin.
  • Açılan menülerde, “Yardımcı Programlar” olarak görünen alt menüyü seçin.
  • Daha sonra “Zamanlamalı Açma ve Kapama” alt menüsüne basın.
  • Seçeneklerden “Açık” olan kısma, telefonunuzun açık olması gereken saatleri girin.
  • Seçeneklerden “Kapalı” olan bölüme ise, telefonunuzun kapalı olmasını istediğiniz saatleri giriniz.
  • Daha sonra seçenekleri kayıt ederek, telefonunuzun açılma ve kapanma saatlerini bu şekilde planlayabilirsiniz.

Günümüzün teknoloji çağır içerisinde telefonların özelliklerinin tamamını bilmek pek mümkün olmadığı için, bazı özellikleri sonradan öğrenebiliyoruz. Böylece sizlerde Android telefonunuzun açma kapanma saatlerini planlamak istiyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz maddeleri uygulayabilirsiniz. Bu şekilde hem gereksiz olan angaryalardan kurtulmuş oluyor, hem de telefonunuzu hiç elinize almadan açılıp kapanmasını sağlamış oluyorsunuz. Bu şekilde gerçekleştirilen özellik, Android telefonlarda en çok kullanılan özellikler arasında ilk sırada yer almaktadır. Sizlerde böylece telefonunuzun kolay bir şekilde planlı açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı