Mobil

Android Telefonunuzda Kamera Deklanşörü Nasıl Kapatılır?

Çoğu Android telefon, fotoğraf makinesiyle fotoğraf çekerken biraz otomatik tıklama sesiyle gelir. Bu özellik sizi çıldırtıyorsa  veya gerçekten başka bir nedenle sessiz bir fotoğrafa ihtiyacınız varsa, kapatabilirsiniz. Android telefonunuzdaki kamera deklanşör sesini nasıl kapatılır sorusunun cevabını size birkaç kolay yöntemle sunacağız.

Android Telefondaki Kamera Deklanşör Sesini Kapatma

Ana Ses Seviyesi Ayarları

Çoğu Android telefonun yanında fiziksel ana ses seviyesi düğmeleri bulunur. Bu düğmeler, yalnızca aramalar veya müzikle ilgili ses seviyesini değil, telefondaki tüm ses seviyesini kontrol eder. Deklanşör tıklama seslerini devre dışı bırakmak için çok hızlı bir yol istiyorsanız, bu ana düğmeler en iyi seçeneğinizdir.

Ekranı izlerken ses kısma düğmesine dokunun. Ses seviyesi tamamen azalınca, ses seviyesi titreşim moduna geçecek ve ardından – tekrar basıldığında – çoğu model telefonunuzu tamamen susturur. Titreşim veya tam sessizlik, deklanşör sesini kapatmak gerekir.

Yine, bu seçenek Samsung, LG ve Google Pixel telefonları da dahil olmak üzere hemen hemen her Android telefonunuzda veya tabletinizde çalışmalıdır. Ancak fotoğraf çekmeyi tamamladığınızda sesi tekrar geri yüklemeyi hatırlamanız gerekiyor, bu yüzden kalıcı bir çözüm değil.

Deklanşör Sesini Doğrudan Kapatmak

Tüm deklanşör seslerini beğenmezseniz ve sonsuza dek kapalı kalmasını istiyorsanız, ancak telefonunuzdaki diğer tüm sesleri de duymak istiyorsanız, kamera ayarlarında daha doğrudan bir seçenek vardır.

  • Telefonunuzun ana menüsüne gidin ve bir resim çekecekmiş gibi Kamera simgesini seçin.
  • Kamera ayarlarınıza gidin. Bu genellikle kamera uygulamasının sağ üst köşesindeki bir dişli simgesiyle temsil edilir.
  • Deklanşör sesi, Kamera sesleri veya benzeri bir şey söyleyen bir seçenek bulana kadar kamera ayarlarınız arasında aşağı kaydırın. Arayüzün telefonunuza ve sahip olduğunuz işletim sistemi sürümüne bağlı olarak Android’inizde biraz farklı görünebileceğini unutmayın, ancak bu Android telefonların çoğunluğunun sahip olduğu başka bir ayardır.
  • Deklanşör sesini kapat seçeneğini işaretleyin. Bu, tekrar açmaya karar verene kadar deklanşör tıklama seslerini kalıcı olarak devre dışı bırakacaktır.

 

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı