Mobil

Android ve iOS İçin En İyi Ücretsiz Müzik Uygulamaları

Pek çok kullanıcı ücretsiz müzik uygulamaları için arayışa girerken, ücretsiz müzik dinleyebileceğiniz programları sizler için listeledik. Uygulama marketlerinde milyonlarca müzik programı arasından doğru karar vermek son derece zor olduğu için iki işletim sisteminde de ücretsiz olarak kullanılabilecek müzik programlarını inceledik.

Deezer

Deezer içeriğinde bulunan 53 milyon şarkı ile ilk sırada yer alıyor. Türkçe ve yabancı müzik arşivi ile son derece dikkat çeken program özel algoritması sayesinde sevdiğiniz türleri tespit ederek karşınıza ona göre şarkılar çıkarmaktadır. Diğer müzik uygulamalarına göre daha kaliteli sesiyle tercih listelerinde ilk sıraya yerleşiyor.

Audiomack

Hem müzik dinleme hem de indirme programı olması sebebiyle tüm şarkılara kolaylıkla ulaşabilme imkanı sunar. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz 4 milyon şarkılık arşivi vardır. Kendi zevklerinize göre çalma listeleri oluşturabilir ve aradığını her şarkıya kolay algoritması sayesinde ulaşabilirsiniz.

Spotify

spotify

Dünya üzerindeki en popüler müzik uygulamalarından birisidir. 80 milyondan fazla abonesi bulunur. Arşivinde 40 milyon şarkı bulunmaktadır. Sanatçıların albümlerini ve özel çalma listelerini özel olarak dinlerken kendiniz için bir çalma listesi oluşturabilirsiniz.

TIDAL

tıdal

Müzik dinlerken ses kalitesine önem veren kullanıcılar için tasarlanmıştır. Çevrimdışı modla birlikte internet olmayan durumlarda da müzik keyfini yaşayabilirsiniz. Türkçe dil desteği ve yüksek ses kalitesiyle milyonlarca şarkı arşivi bulunmaktadır.

SoundCloud

soundcloud

Kaliteli bir müzik uygulaması olmakla birlikte herkese kedi parçalarını yüklemek için bir fırsat sunar. En iyi remixler bu programda yer alır. Yüklenen parçalara yorum yapabilir ve kendi arşivinize yapılan yorumlara yanıt verebilirsiniz. Müzik uygulamalarının sosyal ağı olarak da ifade edilir.

Youtube Music

youtube music

Google tarafından tasarlanan bir müzik programıdır. Tüm aranılan şarkıları kolaylıkla bulabilirsiniz. Arka planda müzik çalmaya devam eden uygulamada canlı performanslara, albümlere ve singlelara ulaşabilirsiniz.

Apple Music

apple music

Android, Iphone, Mac ya da bilgisayarlarınız üzerinden uygulamaya kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Kaliteli seslere erişmek ve milyonlarca müzik arşivine sahip olmak için pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Uygulamayla birlikte beğendiğiniz şarkıları indirerek internetin olmadığı yerlerde de kolaylıkla dinleyebilirsiniz.

Tuneln Radio

tuneln radio

Radyo dinlemekten keyif alanlar için binlerce radyo kanalını ücretsiz dinleme fırsatı sunar. Radyo, haber ve podcast kanallarını bir araya getirir. Türkçe radyo bakımından son derece zengin olması sebebiyle kullanıcılar tarafından tercih sebebi haline gelmiş durumda.  

IDAGIO

ıdegıo

Klasik müzik severler için özellikle hazırlanmış bir uygulamadır. 2 milyondan fazla klasik müzik arşivini kullanıcılara sunar. Uygulama içerisinde filtreleme seçenekleri de bulunur. Kişiselleştirilmiş listelerle birlikte sevdiğiniz sanatçılara ya da eserlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Shazam

shazam

Aylık 100 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermektedir. Dinlenilen ancak sonrasında bulunamayan şarkı sorununa çözüm sunuyor. En iyi müzik algılama programı olarak bilinir. Müzik dinlemeyi seven ve yeni müzikler keşfetmekten keyif alanlar için olmazsa olmaz programlar arasında yer alıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı