Mobil

AnTuTu Android Cihazlar İçin En Güçlü İşlemcileri Yayınladı

Popüler performans testi uygulaması AnTuTu, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon modellerinde kullanılan en güçlü işlemcileri açıkladı.

Akıllı telefonlar ve tabletler için performans tespiti için kullanılan AnTuTu, kullanıcıların en çok kullandığı performans testi uygulamaların başında geliyor. AnTuTu puanlarına baktığımızda en yüksek puanı alan Android işletim sistemine sahip cihazın 539.769 puan ile Mi 10 Pro olduğunu görürken iOS tarafında ise 4.723.149 puan ile iPad Pro modelinin en yüksek performansa sahip cihaz olduğunu görüyoruz.

AnTuTu kendi sitesi üzerinden en yüksek performansa sahip işlemcileri yayınladı. Yayınlanan görselde bir roket görünüyor ve roketin ulaştığı en üst noktada ise bir işlemci yer alıyor. En hızlı işlemci tahmin edileceği gibi Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemcisi yer alıyor.

Roketin altında işlemcilerin arasındaki boşluk ise performans farklarını gösteriyor. İşlemci listesinin üçüncü sırasında ise Qualcomm Snapdragon 855 Plus yer alıyor. Listenin ikinci sırasında ise Samsung’un Exynos 990 işlemcisi yer alıyor. Bu linke tıklayarak ulaşabileceğiniz listeye göre en hızlı işlemciler şu şekilde sıralanıyor.

AnTuTu listesinde ayrıca Snapdragon ve Exynos işlemciler arasında bulunan fark ise gözden kaçmadı. Samsung’un son işlemcisi olan Exynos 990 işlemcisinin Qualcomm’un 865 işlemcisinden çok geride olduğu listede açık bir şekilde yer alıyor. Listeye dikkatlice bakıldığında Kirin 990 işlemcisinin Snapdragon 855 işlemcisinin ardından geldiğini görüyoruz. MediaTek’in Dimensity 1000L işlemcisi ise Samsung’un Exynos 9820 işlemcisinin ardında kendine yer buluyor. MediaTek’in çok sık gördüğümüz işlemcisi Helio G90T ise Snapdragon 765 işlemcisinin ardından kendisine yer bulmayı başarıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı