Mobil

APP Store Kredi Kartı Bilgilerini Silme

Apple tarafından üretilen tüm cihazlarda hesap sahiplerinin online işlemleri, uygulama satın alma ve ürün temin etme sürecine dayanan platformu kullanma hakkı bulunuyor. Bu hak da direkt olarak ürün genel yapısına uygun şekilde değişiklik gösteren olumsuz bir süreci tetiklememesi için, müşterilere her işlemde kartlarını tekrar tekrar belirtmeleri için imkan sağlanıyor.

İzin verilmeksizin bir alışveriş yapılmaması ve kart bilgilerinin sistem tarafından kayıt altına alınmaması sağlanmış oluyor. Bazı müşteriler ise kart bilgilerinin kaydettiği ve işlemleri için her seferinde kart bilgilerini girmek istemediklerinden dolayı, istemedikleri alışverişleri yanlış tıklamalarla yapabiliyorlar.

APP Store Kredi Kartı İptali

Kredi kartı bilgilerinizin sistemde sürekli olarak kayıtlı kalması ve bu nedenle hesap sahibi olarak sorun yaşamanız gibi bir durum söz konusu değildir. Direkt olarak App Store platformuna giriş yaptıktan sonra, servislere erişmek için kullandığınız kişisel hesap bilgilerinizin “Ödeme yöntemlerini düzenle” butonuna tıklayarak hesap verilerini yönetebilirsiniz.

APP Store’den Kart Bilgileri Nasıl Silinir?

Kredi kartı bilgilerinin sistemdeki kayıttan kaldırılması için ayarlara tıkladıktan sonra App Store uygulamasına girmeniz gerekiyor. Daha sonra ise direkt olarak Apple kimliğinizde ve Apple kimliğinin gösterilmesini sağlayan butona tıklanması gereklidir. Ödemelerin yönetildiği, iOS işletim sistemi bünyesinde ödeme bilgilerinin alınabildiği platformda yeniden sıralama yapmanız gerekecektir.

APP Store Hesabından Kart Bilgilerini Silme

Eğer aktif kredi kartı bilgilerinizi sistemden kaldırmak isterseniz, bu durumda Apple Kimliği bünyesinde yer alan ödeme kartı ve son dört hanesine göre sıralanmış olan kartları incelemeniz gerekecektir. “Ödemeleri yönet” sayfasına girdikten sonra, App Store bünyesinde bugüne kadar alışveriş yaptığınız kartlar ve güncel Apple kimliği bakiyesini görebilirsiniz. Eksi işaretine tıkladığınız taktirde, kullanıma hazır durumda olan kredi kartı bilgileri de sistem bünyesinde unutulacak ve tekrar girilmediği sürece, o kart üzerinden otomatik alışveriş yapılamayacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı