Mobil

App Store’dan Para İadesi Alma İşlemi

App Store’dan Para İadesi Alma İşlemi

iOS işletim sisteminin, uygulama ve oyun marketi olarak bilinen App Store’dan ücret iadesi alabileceğinizi biliyor muydunuz? Yanlış duymadınız, uygulama üzerinden yanlışlıkla sizin ya da çocuğunuzun almış olduğu öğeler için ücret iade sistemi bulunuyor.

Daha önce Google Play Store’da verilen bu hizmet, App Store’da da uzun bir zamandır bulunuyor. App Store’dan alınan uygulama ya da oyunların iadesini artık hızlı bir şekilde alabilecek ve en önemlisi telefon ya da tabletlerinizi çocuğunuza gönül rahatlığı ile verebileceksiniz. Peki bu işlem nasıl ve nereden yapılıyor? Makalemizde tüm bunları ayrıntılı bir şekilde işleyeceğiz. Ayrıca sormak istediklerinizi, yazımızın en altında bulunan ‘’Yorum Yap’’ kısmından yapabilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda dönüş yapacağız.

App Store’dan Para İadesi Alma İşlemi

App Store Para İadesi Nasıl ve Nereden Yapılır?

App Store para iadesi işlemi için aşağıdaki adımları sırası ile yapabilirsiniz.

  • İlk olarak aşağıdaki linkle tıklıyoruz. Açılan sayfada ‘’Apple Sorun Bildir’’ butonuna basıyoruz.

https://reportaproblem.apple.com/error/unsupportedBrowser.html

  • Bu işlemden sonra ücret iadesini almak istediğiniz Apple hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor.
  • Mail adresi ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra açılan ekranda karşınıza App Store’dan son 2 ay içerisinde yapmış olduğunuz tüm satın almalar çıkacaktır.
  • Ücret iadesi almak istediğiniz öğenin, içerik ya da uygulamalar sayfasında bulunan ‘’Sorun Bildir’’ kısmına basıyoruz.
  • Açılan sayfada ‘’Sorun Seç’’ kısmından, probleminiz ile alakalı seçeneğe tıklıyoruz.
  • Karşımıza ‘’Bu Sorunu Açıklayın’’ yazısı çıkacak. Sorununuzu İngilizce yazmanız gerekiyor. Eğer İngilizce bilmiyorsanız, Google Translate yardımı ile çeviri yapabilirsiniz. Bu kısmı uzun uzadıya yazmanız gerekmiyor. 2-3 cümlelik bir yazı işinizi görecektir.

App Store’dan Para İadesi Alma İşlemi

Tüm bu işlemleri sırası ile uyguladığınız zaman Apple yetkilileri, ücret iade talebinizi dikkate alacaktır. Gerekli prosedürlerin uygulanmasının ardından ücret iadeniz en geç 10 gün içinde kredi kartınıza yatırılacaktır. App Store ücret iadesinden sonra bu uygulamanın güncellemelerini alamayacaksınız.

Bu yazımızda siz değerli tekno10 ziyaretçileri için App Store ücret iadesinin nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde işledik. Bir sonraki içeriğimiz de görüşmek üzere… Bizi takipte kalın.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı