Mobil

Apple Ekran Üstü Parmak İzi Sensörü Patenti Aldı

Teknoloji devi Apple’ın gelecek yıl satışa sunmayı planladığı iPhone modellerinde kullanabileceği bir patent ortaya çıktı. Yeni patent ile birlikte Apple iPhone modellerinde ekran üstünden parmak izi okuması gerçekleştirebilecek. 

Geçtiğimiz aylarda iPhone 11 ailesini satışa sunan Apple, hız kesmeden yeni iPhone modelleri üzerinde çalışmaya başladı. Gelecek yıl satışa sunacağı iPhone modelleri hakkında daha sıkı çalışan Apple’ın iPhone 12 ailesiyle ilgili ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı. 

Apple tarafından alınan yeni patent, ekrana gömülü bir parmak izi sensörünü işaret ediyor. Apple’ın yeni patenti, Touch ID sisteminden farklı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Yeni parmak izi okuyucusu patenti ile birlikte iPhone sahiplerinin parmak izleri optik olarak okunacak. Yeni patent ayrıca Apple’ın MacBook Pro modelinde kullandığı okuyucu sensörüne sahip sensörler kullanılıyor. 

Apple’ın yeni patentinde sunulan bilgilere göre Apple’unu bu alanı gerektiğinde dokunmatik alan olarak kullanılabileceği gibi gerektiğinde ise parmak izi sensörü olarak kullanılabilecek. Apple başvurusunda ayrıca sensör kullanıcıların parmak izine ait verileri algılayacak ve bizi dizi kontrolden geçirecek. Gerçekleştilen kontroller sonucunda elde edilen veriler mevcut verilerle eşleştirildikten sonra ekran kilidi açılacak. 

Apple Face ID Teknolojisine Veda Edebilir!

Apple’ın yeni teknolojisiyle birlikte önümüzdeki yıllarda satışa sunulacak olan iPhone modellerinde Face ID teknolojisi yerine Touch ID sensörünün kullanılabileceği görünüyor. Apple’ın bu değişikliğe daha fazla ekran kazanmak için gittiği düşünülüyor. Yeni iPhone modellerine dair yeni bilgilerin önümüzdeki günlerde ortaya çıkmaya devam etmesi bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı