Mobil

Apple, Giriş Seviye 13 İnç MacBook Pro’larda RAM Yükseltme Fiyatı 2 Katına Çıktı!

Sürekli için yüksek fiyat yolu izlemesi ile bilinen Apple, giriş seviyesi MacBook Pro’ların RAM’lerini artırmak isteyenlerin ödemesi gereken fiyatı dünya genelinde iki katına çıkardı. MacBook Pro’lar 11.199 liradan satılmakta.

Apple, bu zamana kadar hep piyasada bulunan pastanın en büyük dilimini alması ile biliniyor. Apple’ın kalitesine ve marka değerine çok güvenmekte, bazen değişik fiyatlara sahip ürünler de satışa sunmakta.

Apple politikaları gereği her zaman pahalı olan Apple ürünleri arasında MacBook Pro da bulunuyor. Başlangıç seviyesi MacBook Pro’ların RAM kapasitesini yükseltmek isteyenlerin daha çok para ödemesini istiyor.

RAM geliştirme fiyatları yükseldi!

13 inçlik MacBook Pro cihazlarında yer alan RAM’lerin 8 GB seviyesinden 16 GB seviyesine çıkarılması için Apple müşterilerine sitesinde bir opsiyon sundu. Apple’ın yapmış olduğu bu zam ile birlikte bu geliştirme, Birleşik Krallık’ta 100 sterlinden 200 sterline, ABD’de 100 dolardan 200 dolara, Almanya’da da 125 Euro’dan 250 Euro’ya yükseldi.

Türkiye’de de bu durum çok farklı değil. Geçtiğimiz aylarda RAM geliştirmesi için müşterilerin gözden çıkarması gereken ücret 800 TL iken şimdi ise 1.600 TL’ye yükseldi. Şu anlık diğer özellikleri geliştirmek için ödenecek miktarlar değişmedi.

Şirketin bu kararının altında yatan sebepler açıklanmadı. 

Apple genel olarak ürünlerinin fiyatlarında, piyasa şartlarını düşünerek değişiklikler yapıyordu, bu kadar yüksek bir zammı kimse beklemiyordu. Bunun yanında geçmişte ürünlerin fiyatlarının azalmasına alışılmıştı.

Apple’dan henüz bir açıklama yok.

Şirket henüz konu hakkında kesin bir açıklama yapmadı. Açıklama yapılmadığı için de fiyatlardaki bu değişimin nedeni konusunda net bir bilgi edinemedik. Intel’in 8. nesil işlemcilerini kullanmakta olan, daha büyük çipe sahip başlangıç seviyesi cihaz, sahip olduğu Magic Keyboard gibi yeni özellikler ile geliştirilmiş bir cihaz olarak kabul edildi. Yakın zamanda fiyatların neden bir an da iki katına çıktığıyla ilgili açıklama yapılacağını düşünüyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı