Mobil

Apple iPhone 6 Desteğini Ne Zaman Çekiyor?

Apple telefon üretimi konusunda iPhone ile yakaladığı başarıyı, sunduğu hizmetlere borçludur. Bu başarının daim kalması için pek çok yenilik telefonlara sunulsa da belirli bir süre sonra Apple, iPhone telefonlarındaki desteğini çekmektedir. Bu desteğin çekilmesi ile telefonlara herhangi bir yazılımsal güncelleme gelmiyor ve bu şekilde telefon bir süre sonra yavaşlamaya başlıyor. Bu tür destek, en son iPhone 5S’ten çekilmiş olup, iPhone 6’dan çekilip çekilmeyeceğine dair pek çok söylenti bulunmaktadır. Peki, Apple iPhone 6 desteğini ne zaman çekiyor? Şimdi sizlere bu hususta gerekli açıklamaları yapmaya çalışalım.

Apple iPhone 6’dan Desteğini Çekecek Mi?

Apple’ın işletim sistemi olan iOS, yeni bir versiyonu ile gündeme gelmeye başladı. Bu versiyon iOS 12 olurken, üzerinde gerçekleştirilen çalışmalarda sürdürülmeye devam etmektedir. Peki, bu yeni sürümde, hangi iPhone telefonları yer almaktadır? Apple iPhone 6 desteğini çekecek mi? Bu hususta ortaya atılan pek çok söylenti var ancak bu durumunda gerçekleşmesi çok da uzak değil. Bu durum hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? Şimdi bunlara bir bakalım.

  • Apple, iPhone 4, 4S ve 5’ten desteğini çekti ve bunun sonucunda artık telefonlarda bazı uygulamalar çalışmayabiliyor.
  • Aynı zamanda en son desteğini çektiği telefon olan iPhone 5S ise şimdiden bu kervana katılmış durumdadır.
  • Apple’ın son yaptığı değişiklik ve yeni sürümlerde, iPhone 6’ya yer vermeyeceği ise artık kesinleşti.
  • Bu yıl içerisinde artık iPhone 6’ya da yazılım desteği bırakılacak.

iPhone kullanıcılarını üzen bu durum aslında iPhone kullanıcılarının bir nevi kaderi olmuş durumda. Apple iPhone 6’dan desteğini çekti mi? Şeklinde soruları sık sık soran kullanıcılarda aslında bu durumun az çok bilincinde. Çünkü çıkarılma yılı eskiyen telefonlar artık iOS’un yeni versiyonlarına eklenmiyor. Bu hususta son aday ise iPhone 6 oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı