Mobil

Apple Kimliği Olmadan iPhone Sıfırlama

Fabrika ayarlarına sıfırlama, tüm akıllı telefonlarda ve tabletlerde bulunan kullanışlı bir işlevdir. Kesinlikle, iPhone bir istisna değildir. iPhone’u sıfırlamanız gereken bazı durumlar vardır. En yaygın olanı, birisini satacağınız veya vereceğinizdir. Telefon yavaş çalışıyorsa veya arızalıysa, sıfırlama da sorunu çözmek için etkili bir yoldur.

Genel olarak, bir iPhone’u sıfırlamanın dört yolu vardır. Ancak, telefonun kendisiyle veya iCloud ile sıfırlamayı seçtiyseniz doğru Apple kimliğini ve şifreyi girmeniz gerekir. Eğer Apple ID şifrenizi unuttuysanız, düzeltilmesi için alternatif yollar aramalısınız. Bu makalenin bir sonraki bölümünde, işlem sırasında Apple kimliği girmeden iPhone’u sıfırlamak için iki kolay yol sunacağız. Ancak, “iPhone’umu Bul” varsayılan olarak cihazda devre dışı bırakılmalıdır.

Apple iPhone Format Atma

iTunes Kullanarak Apple Kimliği Olmadan iPhone Nasıl Sıfırlanır?

iTunes ile hiç senkronize etmediyseniz veya “iPhone’umu Bul” seçeneğini etkinleştirmediyseniz, sahip olduğumuz en üst düzey çözüm ve daha zahmetli, iPhone’unuzu “Kurtarma moduna” koymaktır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları atmanız gerekir.

  • iPhone’u bilgisayara USB kablosuyla bağlayın.
  • Bilgisayarınızda iTunes’u başlatın ve iPhone’unuzu kapatın.
  • Ana Ekran düğmesini ve Uyku düğmesini aynı anda iTunes ve USB kablosu simgesi olan bir ekran görene kadar basılı tutun.
  • Sonunda, iTunes bize “Kurtarma Modu” nda bir cihaz tespit ettiğini söyleyip bize onay vermesini isteyecek. Ardından “Geri Yükle” düğmesine tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Birkaç dakika sonra, iPhone sıfırlanır ve telefondaki tüm veriler kalıcı olarak silinir.

iPhone Apple ID’siz iOS Veri Silgisi ile Sıfırlama

Yukarıdaki yöntem iTunes’a aşina olan insanlar için işe yarar. Bununla birlikte, iTunes’u hayatlarında hiç kullanmayanlar için büyük bir zorluk olacaktır. Uygulamaya iOS Veri Silgisi adı verilir.

  • iOS Veri Silgisini bir bilgisayara indirin ve yükleyin. Bir PC veya Mac olabilir. Kurulum tamamlandıktan sonra programı açın.
  • İPhone’unuzu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın ve iTunes’un bilgisayarınıza yüklendiğinden emin olun.
  • Programı açtıktan sonra ana ekranda görüntülenen birkaç seçenek vardır. Bu durumda, lütfen bir cihazı fabrika ayarlarına sıfırlama ile aynı olan “Tüm Verileri Sil” i seçin.
  • İşlemi onaylamak için delete yazın ve “Şimdi Sil” e tıklayın. Cihazın tamamı birkaç dakika içinde tamamen silinecek. Telefondaki tüm özel verileriniz sonsuza dek gider.

Apple kimliği çok kullanışlıdır ve bize günlük yaşamımızda ekstra bir mahremiyet kazandırır, bu da başkalarının cihazımıza iznimiz olmadan kolayca erişmelerini önler. İhtiyacınız olduğunda kolayca bulabileceğiniz Apple ID ve Parola’yı güvenli bir yere yazmak her zaman en iyisidir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı