Mobil

Apple Pro Display Xdr’ye Akıl Almaz Ödül!

Apple’ın eski yıl yeni Mac Pro ile anlattığı ekranı Pro Display XDR hem özellikleriyle hem de ücretiyle dikkatleri üstüne almıştı.Fiyatıyla bir kaç tepkiler çeken ancak özellikleriyle de kendisine şaheşer bırakan ekran, şimdi  de önemli bir ödül sunumuyla gündemde.Apple Pro Display XDR için önemli ödül ortaya çıktı!

Apple Pro Display XDR onur hediyesi ile gündemde!

Apple eski yıl haziran ayında yeni Mac Pro modelini ve Pro Display XDR adıyla ekranını anlatmıştı ücretiyle bazı söylentilere maruz bırakılan bu cihazlar, özellikleriyle de ilgi çekmeyi başardı.Şimdi ise geçtiğimiz yıl anlatılan ekran, ödül haberiyle yeniden gündeme geldi.

Society for Information Display kısaltmasıyla SID, sektörün büyük onur hediyesini, 2020 yılının en iyi ekranı Pro Display XDR için Apple’a verdi.6K ekran çözünürlüğü ve Retina ekranıyla anlatılan ekran özellikleri ve ücretiyle de bir kez daha gündeme geldi.

Etkinlikte, Apple Pro Display XDR, geleneksel bir LCD‘de yüksek dinamik aralık performansı anlatmasıyla ön plana çıktı.26 yıllık SID ödüllerinin bütün alıcıları, ekran teknolojisinde en son teknolojiyi geliştirmek için çalışan seçkin uzmanlar tarafından seçiliyor.Panel adayları teknik yenilik boyutuna ve ticari önem derecesine göre ince bir şekilde değerlendirildikten sonra hediyelere hak kazanabiliyor.

Video yapma konusunda profesyonellere sesleniş edebilecek donanımda olan ekran, birçok özelliği de birlikteliğin de getiriyor.iMac 5K modeline göre yüzde 40 daha geniş olan Pro Display XDR, nanoteknoloji adı verilen mat bir özelliği de sahip.Diğer ekranlara göre daha işlevsel olan Pro Display XDR’in arka tarafında dört farklı giriş de yer alıyor.

Muhteşem enerjik aralığı temsil eden Pro Display XDR, referans modları ile birlikte P3 ve 10 bit renk ve ortam ışıklandırması için iPhone’lardan alışık olduğumuz True Tone renk düzenine sahip.Ekranın zamansız olarak tam 1000 nit parlaklıkta kalmasına izin verdiğini ve 1.600 nitlik düzeye çıkabileceği söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı