Mobil

Apple, WatchOS 6.2.5‘in Beşinci Beta Sürümünü Geliştiriciler İçin Yayınladı!

ABD’li teknoloji devi Apple, geliştiriciler için watchOS 6.2.5‘in beşinci beta sürümünü bugünden itibaren paylaştı ve sürümde bahsedilen konu öncekilerde olduğu gibi normal yapılan hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri yer alıyor.

WatchOS 6.2.5 beta 5’i yüklemek isteyen okuyucularımız, haberde verilen aşamaları izleyebilirler.

Apple, watchOS 6.2.5‘in dördüncü beta sürümü paylaşıldıktan bir hafta sonra beşinci beta sürümünü de resmen yayınladı.WatchOS 6.2.5, Suudi Arabistan’da ikamet eden kullanıcılar için EKG özelliğini ve düzensiz kalp ritmi bildirimlerini yer almaktadır.

İlk dört betada yeni bir şey keşfedilmemişti ve aynı şekilde bugün yayınlanan yeni beta sürümünde de yalnızca hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri yer alıyor.

Cupertinolu teknoloji devinin akıllı saat ailesi Apple Watch’un gözbebeği olan watchOS yazılımı, Apple’ın dört işletim sistemi arasından yüklemesi en karmaşık olanı.

 Apple Watch’unuza bir sertifika yüklemeniz, ardından yazılımı iOS 13.4.5 beta sürümünü çalıştıran iPhone’unuza yüklemenizi ve çalıştırmanız gerekir, zor değil fakat biraz sabır gerekiyor.

Geliştiriciler, watchOS 6.2.5‘in beşinci beta sürümünü, iPhone>Watch>Genel>Yazılım Güncelleme kısmına giderek iPhone’daki özel Apple Watch uygulaması aracılığıyla ya da Apple Geliştirici Merkezi üzerinden ücretsiz olarak indirebilirler.

Yeni yazılımı kurmak için Apple Watch şarjının en az yüzde 50 olması ve şarj cihazına takılı olması gerektiğini de söyleyelim.Aynı zaman da watchOS 6.2.5‘in yeni betasını indirmek için iPhone’unuzda iOS 13’un geliştirici beta sürümünü kullanmanız zorunlu.

Beta sürümünün doğrulama aşamasında hata görülürse, tekrar deneyin.Bir kez daha hata verirse, Apple Watch’un iPhone ile bağlantısını kaldırın yeniden eşleştirin, yalnız eşleştirmenin süreci biraz zaman alıyor.Bu sebeple doğrulama işleminin artık başarısız olduğuna emin olduktan sonra bu adımı atmanızda fayda var.Henüz resmi bir tarih olmasa da watchOS 6.2.5’in beşinci beta sürümünün halka açık versiyonun yakında yayınlanacağı düşünülüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı