Mobil

Apple’dan İphone Tüketicilerine: iOS 13.4.1’e Geri Dönüş Yok!

Apple aldığı kararla iOS 13.4.1’i imzalamaya bi süre ara verdi böylece iPhone kullanıcılarının iTunes ya da Finder üzerinden iOS 13.5’e eskiye dönme imkanı kalmadı.

Apple iOS yenilenmesinin ardından, eski iOS sürümlerini imzalamaya ara verdi böylece aletlerin güncel yazılımda kalmasını bir nevi kesinlilik haline getiren Apple, aynı kurulumu iOS 13.5 için de uyguladı. iOS 13.5’in sunulmasıyla birlikte Apple, iOS 13.4.1’in kapılarını sonsuza kadar kapattı.

Apple iPhone çeşitlerini, Steve Jobs’ın ‘One more thing…’ cümlesiyle aklımıza kaydeden ilk iPhone sunumundan beri eylül ayında gerçekleştiriyor.

Bu gelenek hiçbir iPhone tanıtımında ertelenmedi ve her iPhone modeli eylül ayı içerisinde sunuldu fakat Apple bu yıl, tarihinde ilk kez iPhone tanıtım sunumunu erteleyecek bir engel ile karşı karşıya; O engelin ismi koronavirüs.

İPHONE 12 ERTELENİYOR İDDİASI

Cowen adlı bir yatırım bankası, Apple’ın iPhone 12 tanıtım aktivitesini erteleyeceğini iddia etti.Bankanın söylediğine göre Apple aktivitesi 15 gün veya 1 ay değil tam 2 ay sonra yayınlanacak ve iPhone 12 tanıtım etkinliği Kasım 2020’de yapılacak.

 O zamana kadar Apple’ın en üst seviye akıllı telefon modelleri iOS 14 güncellemesi alacak iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max olacak.

İOS 13.4.1’E DÖNMEK ARTIK MÜMKÜN DEĞİL

Apple, iOS 13.4.1’i imzalamayı bıraktı ve böylece eski iOS sürümüne geçişleri bıraktı iOS 13.4.1’e geri dönmek isteyen iOS 13.5 yüklü iPhone kullanıcıları, artık iTunes ya da Finder kullanarak eski sürüme geri dönemeyecek.iOS 13.4.1 sürümünde kalan iPhone modelleri ise söz konusu durumda bir şey kaybetmeyecek.

BİR İOS SÜRÜMÜ DAHA KAPATILDI

iOS 13.4.1 gibi bir iOS güncellemesi daha sonsuza dek yok oldu.O güncelleme ise Apple’ın geçmiş yıllar iPhone modelleri için yayınladığı iOS 12.4.6 güncellemesi.

 iOS 12.4.7 sürümüne geçen eski iPhone tüketicileri de bundan böyle iOS 12.4.6’ya geri gelme işlemi yapamayacaklar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı