Mobil

Artık Tatlı İsimleri Yok: Android 11 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Android yeniliklerine bir yenisini ekledi fakat bu yenilik ne kadar tatlı, bilemiyoruz. Çünkü artık tatlı isimleriyle özdeşleşen Android sürümlerine veda ediyoruz! Şimdiye kadar her yeni Android güncellemesi rakamın yanı sıra bir tatlı adıyla geliyordu ve çoğunlukla tatlı adıyla anılıyordu.

Android İşletim Sisteminin Eski Güncelleme Adları

Şimdiye kadar Pie, Donut, Cupcake, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop, Marshmallow vb. pek çok tatlı ismi Android sürümleriyle özdeşleşmişti.

Android 10 Q olarak adlandırıldı ve bu şekilde yeni Android versiyonlarında tatlı isimlerinin yer almayacağına dair ilk sinyaller verilmeye başladı. Eylül 2020 gibi gelmesi beklenen Android 11’de ise ne tatlı ismi ne de bir harf bulunuyor. Bu güncellemenin adının yalnızca Android 11 olarak geçeceği söyleniyor. Tabii şimdilik bütün bunlar söylenti aşamasında. Google’dan konuya dair resmi bir açıklama henüz gelmedi ama görünenler çoktan tatlı isimleriyle yollarımızı ayırdığımızı doğruluyor. Yine de kesin bilgi için Google’ın resmi açıklamasını beklemekte fayda var.

Peki Android 11 Hakkında Başka Neler Biliniyor?

Google yeni Android işletim sistemlerini genellikle yılın son aylarında yayınlamayı tercih ediyor. Bu sebeple Android 11’in çıkış tarihini önceki deneyimlerimize bakarak Eylül 2020 olarak tahmin etmek yanlış olmaz. Android 10 da 3 Eylül 2019’da çıkmıştı ve Google’ın bu geleneği bozmak istemeyeceği düşünülüyor. Elbette ki uygulama geliştiricileri Android 11’in beta versiyonunu incelemeye bizden çok daha erken başlayacak. Yine geçtiğimiz yıllarla kıyasladığımızda Mart ayında Android 11 beta versiyonunun yayınlanacağını öngörüyoruz. Bu incelemeler sırasında çok daha fazla bilgiye erişebileceğimizi ve kimi yenilikler hakkında ipuçları edineceğimizi umuyoruz.

Gözler I / O Konferansında

Aynı şekilde 12 – 14 Mayıs 2020 tarihleri arasında Google’ın yeniliklerini tanıttığı geliştirici konferansı Google I / O yapılacak. Bu konferans boyunca Android 11’e dair pek çok yeni bilgi elde edileceği kesin gibi görünüyor. Belirtilen tarihlerde Android 11’e dair çok daha detaylı bir yazıyı sizlerle paylaşarak sizleri de en kısa sürede yeniliklerden haberdar edeceğiz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı