Mobil

ASUS Zenfone 6 Kamerasıyla Şaşırtıyor!!!

DxOMark bugün Asus’un yeni amiral gemisi akıllı telefonu olan ZenFone 6’nın ön kamera puanlarını yayınladı ve DxOMark’ın testlerine göre, ZenFone 6 bir tane değil iki akıllı telefon kamera rekorunu kırdı.

Zenfone 6 Kamera Puanı

Birincisi, 98’de duran ZenFone 6’nın genel selfie skoru, tüm akıllı telefonların DxOMark’ta elde ettiği en yüksek puan. ZenFone 6’yı 97 puanla Galaxy S10 5G, 96 puanla S10 Plus ve 92 puanla Pixel 3 takip ediyor.

Dahası, DxOMark, ZenFone 6’ya 93 puanlık bir video puanı verdi; bu, DxOMark’a göre, şu ana kadar gördükleri en iyi puandı ve DxOMark’ın kapsamlı kamera testlerinde başka bir rekor kırdı. Galaxy S10, Pixel 3, P30 Pro ve iPhone XS Max gibi birçok telefonun video puanlarını kontrol edildi ve telefonların hiçbiri ZenFone 6’daki kadar puanlamadı.

Zenfone 6

Zenfone 6 Özellikleri

DxOMark, ZenFone 6 resimlerinin mükemmel renk sunumu ile birlikte iyi detaylar ve düşük gürültü seviyeleri gösterdiğini gözlemler. Web sitesi aynı zamanda kameranın çekimdeki büyük beyaz dengesini yönettiğinden ve genellikle yüksek kontrastlı sahnelerde rekabete göre daha iyi vurgu detaylarını koruduğundan bahseder. Dahası, web sitesi ZenFone 6’nın dikey bulanıklığının, iyi derinlik tahmini ve gerçekçi bulanıklık gradyanı ile gerçekçi göründüğünü; Ayrıca kameranın cilt tonlarında renk ve pozlama sağladığı bildiriliyor.

Video testlerinde, DxOMark, telefonun hem dış mekanlarda hem de iç mekanlarda iyi aydınlatma koşullarında çok ayrıntılı videolar çektiğini belirtir. Ayrıca, web sitesinde ZenFone 6’nın dengelenmesinin, yürürken video çekmek, hatta sadece fotoğraf çekerken el sıkışmasını önlemek için iyi olduğunu gözlemledi. DxOMark, ‘iyileştirme için hala bir alan var, ancak genel olarak, ZenFone 6 bugüne kadar test ettiğimiz tüm cihazların en iyi ön kamera videosunu sunmakta ve bu sayede sizleri, blogcuları ve video içeriği yaratıcılarını ilginç bir seçenek haline getirmektedir.’ açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı