Mobil

Avea Gizliye Kapatma

Avea gizliye kapatma işlemi, Avea kullanıcıları için oldukça önemli bir durumdur. Zira dönem dönem birçok insanın başına gelen gizli numara aramalarının engellenmesi adına kullanıcılar bunu nasıl engelleyeceğini bilmesi gerekmektedir. Kişiler müşteri hizmetlerini arayarak, hat içeriğinin gizli numaralara kapalı olmasını talep edebilirler.

Avea Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Avea gizliye kapatma işlemi için kullanıcılar ücretsiz olarak Avea üzerinden veya servisler üzerinden gelen aramaları engelleyebilirsiniz. Servisi kullanmanız durumunda, gizli numara aramaları Avea servisine otomatik olarak gönderilecektir ve çağrı sizin telefonunuza düşmeyecektir. Gizli numarayla sizi arayan kişiye ise hattınızın kapalı olduğu bilgisi otomatik olarak verilecektir. İnternet üzerinden Avea numara engelleme isteminde bulunacak olan kişiler Türk Telekom üzerinden online olarak gizli numara engelleme aktifleştirme işleminde bulunabilirler. Bunun için siteye girerek, kullanıcı bilgilerinizi girerek online servise giriş yapınız. Online giriş yapacak olan kişilerin anlık şifre alması, numarasını girmesi ve kullanıcı bilgilerini hat üzerinden doğrulaması gerekmektedir. Üst bölümde bulunan panel üzerinden kullanıcı işlemlerini gerçekleştirerek, hattınızı gizli aramalara kapatabilirsiniz.

Wap üzerinden gizli numara engelleme işleminde bulunacak olan kişiler aktivasyon ve deaktivasyon işlemleri için wap.avea.com.tr üzerinden online işlemlere girerek servisler yolu üzerinden gizli numaraları kapatabilirler ve hatlarını rahat bir şekilde kullanabilirler. Kişiler telefonu üzerinden gizli numaraları engellemek için *253# yazarak mobil üzerinden arama yaparak gizli numaraları engelleyebilirler. *253# işlemi yapıldıktan sonra çağrılar gizli numaraya kapalıysa açılır açık ise kapanır. Telefonunuz üzerinden işlemin sonucu mesaj olarak gelir. *100# üzerinden numara engelleme işlemini yapabilir ve aktivasyon işlemi için aktif menü üzerinden ayar yapabilirsiniz. Gizliye kapatma işleminde kişiler eğer internet üzerinden veya telefon üzerinden ayar yapamıyorlarsa müşteri hizmetlerini arayarak çözüm üretebilirler. Bu rahatsızlıklarının devam etmesi durumunda kişiler, herhangi bir Avea bayisine giderek ücretsiz olarak gizliye hat kapatma işlemlerini yaptırabilirler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı