Mobil

Avrupa Huawei’nin Arkasında

Avrupa Huawei’nin Arkasında

Çin’in en büyük telekomünikasyon şirketi olan Huawei son zamanlarda Amerika’nın ağır yaptırımlarına maruz kaldı. İlk olarak Çin’de büyüyen Huawei daha sonra Avrupa ve dünyanın geri kalan ülkelerine de yayılmaya başlayınca Amerika bu duruma engel olmak için Huawei’ye ağır ekonomik yaptırımlar uyguladı. Bu yaptırımlar karşısında borsada Huawei’nin hisseleri çok ciddi oranda değer kaybetti. Ayrıca yaşanan bu ekonomik savaşta her iki ülkede ciddi zararlara maruz kaldı.

İspanya’da Huawei ile birlikte

İspanya, Barcelona ve Madrid’de dahil olmak üzere tam 15 ilinde 5G şebekesini aktif hale getirdiğini açıkladı. İspanya, 5G teknolojisini kullanan ilk ülke olarak kayıtlara geçti. Geçtiğimiz hafta İspanya’da 5G şebekesini aktif eden Vodafone, İspanya’nın birçok önemli noktasında bu şebekeyi kullanıyor.
Amerika ile Çin arasında yaşanan bu gerilimlere rağmen İspanya’nın bu kararı alması şaşkınlık yarattı. İspanya’dan evvel İngiltere ve İsviçre’de birçok şehrinde 5G şebekesini aktif etti. Amerika’nın boykot kararına uymayan Avrupa ülkeleri bu konuda Huawei ile birlikteler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı