Mobil

Basit Bir Numara İle Hem Eski Airpods’unuzu Değiştirin Hem de Para Kazanın

AirPods’ların ve piyasadaki diğer rakiplerinin en kötü özelliği; ne kadar çok kullanılırsa o kadar hızlı ömürlerinin bitmesidir. Bunun nedeni sınırlı ömre sahip batarya pilleridir. Eğer 2 yılı aşkın süredir düzenli AirPods kullanıcısıysanız, pillerinin giderek zayıfladığını fark etmişsinizdir. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa, üzülerek söylüyoruz acilen en yakın Apple mağazasında gidip AirPods’larınızı değiştirmeniz gerekiyor. İyi haberimize gelince; eğer ekonomik bir biçimde AirPods’larınızı değiştirmek istiyorsanız şimdi söyleyeceğimiz iki kelimeyi aklınızda tutun!
Bu iki kelime sade “pil” ve “servis”. Evet yanlış duymadınız! Apple teknisyenine AirPods’unuzun pil ömrünün bittiğinden bahsederken, onlara sadece “pil servisi” deyin. Bu yöntemle stick başına sadece $49 ödeyeceksiniz. Yani bir çiftin maaliyetinden yaklaşık %40 daha az ödeyerek toplamda size $98 dolara gelecek.Bu sır, Apple raporuyla doğrulanarak The Washington Post’tan geldi. Raporu tam olarak özetlemek gerekirse:
Eğer 1 yıldan daha kısa bir süredir AirPods kullanıcı iseniz ve cihazınız vaat edilen 5 saatten daha kısa bir pil ömrüne sahipse, Apple’dan hiçbir ücret ödemeden değişim yapabilirsiniz.


Apple yakın zamanda pil ömrünü de kapsayan $29’lık AppleCare+ adını verdiği 2 yıllık bir garanti sistemi satmaya başladı. Fakat bu uzatılmış garanti sistemi ne yazık ki AirPods’ları kurtarabilmek için yeterli gelmedi.
Eğer AirPods’larınız garanti kapsamı dışındaysa, Apple stick başına $49, toplamda $98’a onları değiştirecektir. Hızlı bir şekilde şarj kutusunu değiştirmek ise sadece $49. Anahtar kelime ise sadece “pil servisi”. Eğer bu kelimeyi söylediğiniz halde hala sorun yaşıyorsanız onlara bu linki gösterin, zaten Apple bu konuda çalışanlarına ek eğitim de veriyor.
Eğer hala net değilse şöyle söyleyelim. “Pil servisi” pilini değiştirmek için AirPods’unuzu bataryasından ayırmaz. Böyle şeyleri sökmenin ne kadar zor olduğu göz önüne alındığında Apple’ın zaten böyle bir şeyi yapması mümkün değildir. Yani böylece yeni AirPods’larınızı daha düşük bir fiyatla almış oluyorsunuz ve her şey kulağa daha adil gelmeye başlıyor.
Ne kadar çok AirPods kullanıcısı olduğunuza bağlı olarak iki veya üç yılda bir bu fiyatı yeniden ödemeye razı olmanız gerekiyor. Aksi taktirde Airpods’larınız ya çöp olacak ya da yenisini almak için daha fazla ödeyeceksiniz.
Şimdilik Airpods $159, Airpods 2 ise kablosuz şarj özelliğiyle $159 ve $199 arasında değişiyor.Eğer “batarya servisi” yerine yeni modeller için Apple’a gidiyorsanız, gönül rahatlığıyla AirPods’unuzu değiştirebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı