Mobil

Başka Bir Telefona Numara Nasıl Gönderilir?

Bir telefon numarasını birisiyle paylaşmak istediğinizde, bunu yapmanın en kolay yolu nedir? Elbette, onları telefonla sözlü olarak heceleyebilir ya da kişilerinize göz atabilir ve ardından manuel olarak metin veya e-posta ile gönderebilirsiniz. Ancak Android’in bunu sizin için otomatik olarak yapacak bir özelliği olduğunu biliyor muydunuz? İşlem oldukça basittir. İşte başka bir telefona numara nasıl gönderilir?

Kartvizit telefon numarası nasıl gönderilir

Başka Bir Telefona Numara Göndermek

  • Kişiler uygulamanızı açın. Bu, uygulama çekmecesi üzerinden yapılabilir veya telefonunuzun çeviricisinden Rehber sekmesine dokunabilirsiniz.
  • Şimdi göndermek istediğiniz kişiyi bulun ve bu kişiye Uzun Basma yapın. Altında yeni bir menü açılmalıdır, Kartvizit yolla.
  • Hangi Android sürümünün çalıştığına bağlı olarak, burada çeşitli seçenekler bulacaksınız.
  • Android 2.1 veya daha önceki sürümlerde yalnızca Bluetooth veya E-posta seçeneği olacaktır. 2.2 ve üstü Android, istedikleri şekilde isim kartını gönderebilecek.
  • Bir vcard e-posta ile alındığında, seçenekleriniz Froyo (2.2) kullanıp çalıştırmamanıza bağlı olarak değişecektir. 2.1 ve daha önceki sürümlerde, yalnızca bir önizleme seçeneği olacaktır, ancak yine de hızlı bir şekilde aramak için önizlemedeki telefon numarasına dokunabilirsiniz. Android 2.2 kullanıyorsanız, kişiyi doğrudan e-postanızdan veya paylaşılan başka bir hizmetten indirebilirsiniz.

2.2’deki Uyumluluk Sorunlarını Çözme

Kartvizitlerle ilgili sorun, 2.1 telefonun gerçekten onları okuyamadığı ve alan kişinin bir Android telefonu yoksa, bunu unutamamasıdır. Bunu çözmek için, Google iletişim açılır penceresine yeni bir seçenek ekledi: İletişim bilgilerini gönder. Bu menüden kişiyi SMS mesajı ile gönderebilirsiniz, ancak kişileri normal metin biçiminde gönderir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı