Mobil

Bataryası Çıkmayan Telefonlarda Tuşlarla Yeniden Başlatma Nasıl Yapılır?

iPhone, cebinize sığacak güçlü bir bilgisayar. Bir masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar gibi, bir sorunu çözmek için bazen bir iPhone yeniden başlatılmalı veya sıfırlanmalıdır. Bir iPhone’u yeniden başlatmak için kapatın ve ardından açın. Bir iPhone yeniden başlatmaya yanıt vermediğinde, sıfırlama yapın. Hiçbir işlem iPhone’daki verileri veya ayarları siler. Bunlar, iPhone’daki tüm içeriği silen ve fabrika ayarlarına döndüren bir geri yükleme ile aynı değildir; bunun ardından verilerinizi bir yedekten geri yüklersiniz.

bataryası çıkmayan telefonları resetleme

iPhone XR, iPhone XS, iPhone X ve iPhone 8 Nasıl Yeniden Başlatılır?

Zayıf cep telefonu veya Wi-Fi bağlantısı, uygulama çökmeleri veya günlük sorunları gibi temel sorunları çözmek için bir iPhone’u yeniden başlatın. Bu modellerde, Apple cihazın yanındaki Uyku / Uyanma düğmesine yeni işlevler atadı. Siri’yi etkinleştirmek, Acil Durum SOS özelliğini açmak ve diğer işlemlerde kullanılabilir. Bu nedenle, yeniden başlatma işlemi önceki modellerde kullanılan yöntemden farklıdır.

iPhone XR, iPhone XS, iPhone X ve iPhone 8’i yeniden başlatmak için:

  • Uyku / Uyanma ve Sesi Azaltma düğmelerini aynı anda basılı tutun. Ses yükseltme de çalışır, ancak yanlışlıkla kullanılması ekran görüntüsünü alabilir.
  • Kapatma kaydırıcısı kaydırıcısı göründüğünde, Uyku / Uyanma ve Sesi Azaltma düğmelerini bırakın.
  • Telefonu kapatmak için sürgüyü soldan sağa doğru hareket ettirin.

Diğer iPhone Modellerini Yeniden Başlatma

Diğer iPhone modellerini yeniden başlatmak, iPhone’u kapatıp açmakla aynıdır. İşte ne yapmalı:

  • Uyku / Uyanma düğmesini basılı tutun. Eski modellerde, telefonun üst kısmındadır. İPhone 6 serisinde ve daha yenisinde, sağ tarafta.
  • Kapatma sürgüsü ekranda belirdiğinde, Uyku / Uyanma düğmesini bırakın.
  • Kapatma sürgüsünü soldan sağa doğru hareket ettirin. Bu, iPhone’un kapanmasına neden olur. Ekranda kapatmanın devam ettiğini gösteren bir döndürücü görüntülenir. Loş ve görmek zor olabilir.
  • Telefon kapandığında, Uyku / Uyanma düğmesini basılı tutun.
  • Ekranda Apple logosu göründüğünde, Uyku / Uyanma düğmesini bırakın ve iPhone’un yeniden başlatmayı bitirmesini bekleyin.
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı