Mobil

Bir iPhone’un IMEI Numarası Nasıl Bulunur?

Her iPhone IMEI olarak bilinen benzersiz bir kimlik numarasına sahiptir. Bir IMEI’nin ne olduğunu ve ne için kullanılabileceğini açıklıyor, ayrıca Apple’ın telefonlarına yazdırmayı bırakmasından bu yana IMEI’nizi nasıl bulacağınızı gösteriyoruz.

iphone imei numarası

iPhone’unuzun IMEI’sini tanımak faydalı bir püf noktasıdır ve iPhone’unuzun kilidini açıyorsanız büyük olasılıkla zorunludur. Ancak birkaç yıl önce Apple telefonlarının arkasındaki numarayı yazdırmayı bıraktığında biraz zorlaştı.

Ancak bir iPhone IMEI bulmak için hala birkaç farklı yol var ve bu yazıda en basit 6 ve en kullanışlı 6’yı gösteriyoruz. Elbette sadece bir tanesine ihtiyacınız olacak, bu yüzden sizin için en kolay olan yöntemi seçin.

Bir Kodu Arayarak IMEI’nizi Bulun

* # 06 # kodunu Telefon uygulamasına çevirerek iPhone’un IMEI numarasını alabilirsiniz. Bu adımları takip et:

  • Telefon uygulamasını açın.
  • Tuş Takımı’na dokunun.
  • Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, * # 06 # girin – yeşil renkli arama düğmesine basmanız gerekmez; sadece otomatik olarak kayıt olur.
  • IMEI kodu ekranda görünecektir.

iPhone’un Arkasına Bakın

IMEI numarası her iPhone’un arkasına yazılıdır. Eski bir modeliniz varsa (iPhone 6 veya daha önceki bir sürüm), ahizeyi ters çevirin ve metnin sonunda (“California’da Apple tarafından tasarlanan” ile başlayan bit) ve IMEI etiketli uzun bir sayı arayın. IMEI metni inanılmaz derecede küçük olsa da, bir büyüteç camına ihtiyacınız olabilir. Ve bir kez daha el ile yazmanız gerekir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı