Mobil

Blackview Bv6000 Format Nasıl Atılır?

Akıllı telefon kullanıcılarının pek çok durumda mustarip olduğu konu vardır ve bu konular kullanıcıların telefondan sıkılmasına sebep olabilir. Ancak bu karamsarlığa düşmeye gerek yoktur, çünkü telefonunuzda bulunan herhangi bir donma veya virüs girme durumunda, format işlemi gerçekleştirerek telefonunuzu ilk günkü gibi kullanabilirsiniz. Blackview Bv6000 format nasıl atılır? Sorusunu kendinize soruyorsanız, sizlere aşağıda uygulamanız gerektiğini söylediğimiz adımları dikkatlice uygulamanız gerekmektedir.

Blackview Bv6000’de Format Atma İşlemi

Format atmak akıllı telefonlarda ayarlar bölümünde oldukça kolay ve bunun dışındaki yöntem ise biraz daha ayrıntılıdır. Ancak telefonunuzda bu iki yöntemi de kullanmadan önce ilk olarak yapmanız gereken, telefonunuzda bulunan verilerin yedeklenmesini sağlamaktır. Çünkü Blackview Bv6000 format atma işlemi gerçekleştirilirken bu veriler kalıcı olarak silinecektir. Ayrıca telefonunuzun şarjının da %50’den düşük olmaması gerektiği için, bu hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. İlk olarak gerçekleştirilen ayarlardan yapılan fabrika ayarlarına döndürme işleminde aşağıdaki adımları uygulayınız.

 • Cihazın “Ayarlar” menüsüne girin,
 • Ayarlar menüsünden “Yedekle ve Sıfırla” seçeneğini seçin,
 • “Fabrika Ayarlarına Döndür” seçeneğine basın,
 • Oradan da “Telefonu Sıfırla” diyerek, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürün.

Bu işlemin dışında, telefonunuzun açılmadığı, virüs girdiği ve daha başka durumlarda ise aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

 • İlk olarak telefonunuzun yan ekranında olan “Ses Açma” ve “Güç” tuşlarına basılı tutun ve bekleyin.
 • Daha sonra ekranda Android ikonu çıkacaktır. Bu ikon gözüktüğü anda elinizi yalnızca “Güç” tuşundan çekin. Ancak “Ses Açma” tuşunda eliniz basılı kalsın.
 • Yatay konumda bulunan Android ikonu geldiğinde ise tüm tuşlardan elinizi çekin, daha sonra “Güç” ve “Ses Açma” tuşlarına aynı anda bir defa basın ve daha sonra elinizi çekin.
 • Kurtarma veya Recovery menüsü karşınıza çıkacaktır. Bu menüde yer alan “Wipe Data/Factory Reset” seçeneğine gelin. Bu işlemde seçenekleri seçmek için aşağı yukarı yapmak adına “Ses Açma” ve “Ses Azaltma” düğmelerini kullanabilirsiniz.
 • Daha sonra “Güç” tuşu ile seçeneği seçtikten sonra yeni ekranın açılmasını bekleyin.
 • Açılan seçeneklerde “Reboot System Now” seçeneğini seçin.
 • Daha sonra beklediğiniz anda telefonunuz hareketlenmeye başlayacak ve Blackview Bv6000 format atma işlemi gerçekleşecektir.

 

Bu şekilde adımları izleyerek format atma işlemini gerçekleştirebilir ve herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı