Mobil

Çalışmalarında Bildirilen Nokia 5G Akıllı Telefon Geliyor

Yeni bir rapora göre, HMD Global bu yıl iki Nokia 5G akıllı telefon piyasaya sürecek. İki cihazın şu anda geliştirme aşamasında olduğu söyleniyor, lansman üçüncü çeyrekte 2013’te yayınlandı. Nokia marka lisans sahibinin, her ana markanın 5G ürünlerine sahip olduğu düşünüldüğünde, 2019’da 5G telefonları piyasaya sürmeyi planlaması şaşırtıcı değil.

Nokia 5G akıllı telefon

Nokia 5G Akıllı Telefon

Nokia Power User tarafından hazırlanan yeni rapor, 5G cephesindeki markadan ne beklediğinize ışık tutuyor. Akıllı telefonlardan biri, 5G bağlantısını etkinleştirmek için X55 modem ile eşleştirilen Snapdragon 855 SoC ile amiral gemisi olacak. Diğer ahizenin daha orta menzilli olduğu ve Snapdragon 700 serisi bir yonga seti tarafından desteklendiği söyleniyor. Birkaç ay önce detayları sızdırılmış olan rivayet edilen Snapdragon 735 işlemci olabilir. Sızıntıya göre, Snapdragon 735 SoC 7nm işlemine dayanacak ve isteğe bağlı 5G bağlantısı ve hem 6GHz hem de milimetre dalga boyu spektrumu ile uyumluluğu olan grafikler için sekiz çekirdeğe ve Adreno 620’ye sahip olacak.

Bu yeni amiral gemisi akıllı telefon Nokia 9 Pureview halefi olabilir, ancak henüz belli değil. Amiral gemisi / orta seviye cihazı, Nokia 8.1’in halefi olabilir. Şu anda, orta sınıf başlığının değeri Nokia 8.1 tarafından tutuluyor, bu nedenle Nokia 8.2’nin 5G bütçe / orta menzilli bir cihaz olması muhtemel.

Ayrıca, bu telefonlar çok uzak olmayan üçüncü çeyreğe 2019’da ulaşıyor olacaktı. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinden şüpheli, çünkü şirketin birçok test yapması ve seri üretime başlaması gerekecek. 2019’un sonları, şirkete daha fazla zaman tanıdığı için daha makul görünüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı