Mobil

Call of Duty Mobile Çıkış Tarihi Belli Oldu

Birçok oyuncu tarafından severek oynana ve her serisi büyük bir merak ile beklenen Call of Duty, Play Store ve iOS için geliyor. Activision ve Tencent oyun şirketlerinin birlikte çalışmaları sonucu, oyunun mobil oyunlar içerisine dâhil edileceği açıklandı.

Haritalar Yine Harika

Activision, Call of Duty serisinde yakaladığı başarıyı mobil ortama aktarmayı planlamakta. Bu nedenle Tencent Game ile yaptığı anlaşmayı duyurarak, Ekim 1’den itibaren Call of Duty’nin mobil cihazlarda da oynanabileceği müjdesini verdi. Bu haber, harika bir birinci şahıs aksiyon oyununun takipçilerini heyecanlandırmaya yetti.

Call of Duty ile Warfare ve Black Ops haritaları oyucuların beğenisine sunulmakta. Firma tarafından yapılan açıklamada oyunun Türkçe versiyonu da oyuna entegreli olacak. Tek kişilik oynanabilen oyun Team Deathmatch, Searc and Destroy, Free-For-All gibi çok oyunculu olarak da oynanabilecek. Ayrıca Nuketown, Crash, Hijacked üzerinden deneyimlenebilen oyun, haritalar arasından seçilecek yerlerde de oynanabilecek.

Tam Yüz Kişi Aynı Haritada Olabilecek

Yeni ekipman ve silahlarında dahil olacağı mobil versiyonda, ATV, helikopter ve deniz araçları ile karşılaşmak mümkün. Bütün bu özellikleri ile sunulacak oyunun fiyatı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak PC ve konsolların aksine ücretsiz bir şekilde sunulması beklenmekte.

Mart ayında düzenlenen GDC etkinliği ile tanıtımı yapılan Call of Duty mobil, bilinen modlarına ek olarak Battle Royale modu ile de 100 kişiye kadar oyuncu barındırabilecek. Yani haritadan seçtiğiniz yerde 100 kişi ile online şekilde oynayabilmektesiniz.

1 Ekim’de Türkiye’ye de Geliyor

Oyunun sevilen modları arasında Takım Ölüm Maçı, Hâkimiyet, Silah Oyunu, Ara / Yok Et gibi seçeneklerin yine ön planda olması beklenmekte. Ayrıca oyuna hakim olan oyuncuların aşina olduğu karakterlerin mobil oyunda da bulunmasına kesin gözüyle bakılmakta. Mevcut oyunlarında Alex, David, Thomas, Simon ve John, sevilen oyunun başkarakterleri olarak oyuncuların karşısına çıkmışlardı. Tencent’in ödül sahibi Timi stüdyosunda geliştirilen oyunda, gelişim ve tecrübe puanı kazanarak açılabilen bu karakterlere yeni karakterlerin dahil olup olmayacağı konusunda ise yapılan bir açıklama bulunmamakta.

Google Play ve App Store için uyarlanan oyunun bütün dünyada aynı anda çıkması beklenmekte. Yani, silahların özelleştirilebildiği, yeteneklerin geliştirilebildiği ve ek ekipmanların olduğu Call of Duty Mobile, 1 Ekim’de tüm dünya ile aynı anda ülkemizde olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı