Mobil

Carbon 1 Mark II Dünyanın İlk Karbon Fiber Telefonu

Carbon 1 Mark II dünyanın ilk karbon fiber telefonu olarak piyasaya çıkacak. Dünya üzerinde daha önce benzeri olmayan bu Carbon 1 Mark II dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Karbon Fiber Çelikten 3 Kat Daha Dayanıklı

Carbon 1 Mark II adeta ezber bozmaya geliyor. Günümüzde kullanılan giriş ve orta seviyedeki telefonların neredeyse tamamı polikarbonattan, amiral gemisi dediğimiz üst düzey telefonlar ise çelik, seramik, cam, alüminyum karşımı gövdelerden yapılıyor. Carbon 1 Mark II isimli telefon karbon fiber gövdeden yapılan ilk telefon olarak piyasaya sunulacak. Karton fiber, çelikten 4.5 kat daha hafif ve 3 kata kadar daha dayanıklı bir madde. Dünyada ilk kez bir telefonda kullanılacak olan karbon fiber yaygınlaşırsa ilerde hem daha hafif hem de daha dayanıklı telefonlara kavuşabiliriz.

Carbon Mobile’ın ürettiği Carbon 1 Mobile 2’de işletim sistemi olarak Android kullanılacak. Telefon, kutudan Android 10 yüklü olarak çıkacak. Firmanın belirttiğine göre telefon özel bir teknoloji kullanılarak üretiliyor. Oldukça hafif olacağı açıklanan telefonun sadece 125 gram ağırlıkta ve 6,3 mmlik bir kalınlıkta olduğu belirtiliyor. Tek parça gövde üzerine tasarlanan telefon, şık bir görüntüye sahip.

Carbon 1 Mark II Teknik Özellikleri

Carbon 1 Mark 2 düz bir tasarıma sahip. Telefonda 6,01 inçlik AMOLED ekran kullanılmış ve ekranı korumak için Corning Gorilla Glass 6 tercih edilmiş. 0.4mm inceliğinde ekran koruması olan telefonda işlemci olarak ise MediaTek Helio P90 bulunuyor.

Carbon 1 Mark II 8 GB RAM kapasitesi ve 128 GB dahili hafızaya sahip. Telefonun arkasında çiftli kamera bulunuyor. Bu kameraların 16+16 MP olacağı ve ön kameranın da 20 MP olacağı belirtiliyor. Pil olarak 3050 mAh gibi düşük kapasiteli bir tercih edilmiş ve şarj için USB-C giriş kullanılmış. Telefonun yan kısmına ise bir parmak izi sensörü konumlandırılmış.

Telefonun fiyatı firma tarafından 800 Euro olacağı açıklandı. Ayrıca firma ömür boyu gövde bakımının da bu fiyata dahil olacağı belirtildi. Sağlamlığı ve hafifliğiyle dikkat çeken telefon, fiyat olarak pahalı olduğu için satışının istenildiği kadar fazla olup olmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Telefon yalnızca 2000 adet üretilecek ve satın alanların eline Haziran ayında ulaşacak. Firma, sadece davetiyeyle alınabilecek bir Founder Edition sürümü de hazırladığını belirtti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı