Mobil

Çin Devi Xiaomi PTT İle Anlaşma Sağladı

Türkiye pazarında kendini göstermek isteyen Xiaomi, PTT ile yaptığı anlaşma gereğince bazı modellerini, PTT şubelerinden satışa sunacak. İki şirket için de büyük bir adım olması beklenen anlaşmanın, tüketiciyi de memnun etmesi beklenmekte.

Çin akıllı telefon devi Xiaomi, Türkiye’de her modelin tutulduğu markalardan biri. ‘TürkMi’ olarak adlandırılan Türkiye distrübütörlerinden bir tanesi, PTT ile anlaşmaya varmayı başararak dev projeyi başlattı. Böylece artık ülkemizde PTT üzerinden Xiaomi akıllı cihaz satışı yapılabilecek.

Ürünlerinin yenilikçi ve özgün tasarımlı olması, Xiaomi’yi dünya genelinde sevilen bir marka haline getirdi. Ancak ülkemizde bunların yanında fiyat politikasının da etkili olduğu kesin. Uygun fiyatlı modelleri ile müşteriyi cezbetmeyi başaran firma, kurulan stantlarda 100’ün üzerinde PTT şubesinde satışta olacak.

Tam 100 Tane Stant Kurulacak

PTT yetkilileri de konuyla alakalı anlaşmanın olumlu sonuçlandığını ve şimdilik Mi Band 3, bazı akıllı telefon modelleri ve çeşitli Powerbank’lerin şubelerde satışa sunulacağını ifade eden açıklamalarda bulundular. Yapılan açıklamada dikkat çeken ifadelerden biri de cihazların Xiaomi Türkiye garantisi altında olacağı. Merak uyandıran bu açıklamanın nasıl gerçekleşeceği muamma diyebiliriz.

Yetkililerin açıklamaları kapsamında ilk etapta stant kurulacak şubeler de var. Buna göre İstanbul, İzmir, Ankara ve Gaziantep, Xiaomi’nin cihazlarının satılacağı şubeler. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde kurulacak stantlar, 100 şubeye yayılacak ve proje hayata geçirilmiş olacak. PTT’nin Xiaomi stantlarını kurmaya başladıklarını da ifade eden PTT yetkilileri, TürkMi ile anlaşmaktan dolayı çok memnun olduklarını da ifadelerine eklediler.

TürkMi Genel Müdürü Onur Çon da yaptığı açıklamada, anlaşmadan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, hem iki şirket adına hem de müşteriler adına hayırlı olması dileklerinde bulundu. 5 ay içerisinde projeyi tamamlamak istediklerini ve bunun güzel bir başlangıç olabileceğini belirtti.

Hangi Modeller Satılacak

Şimdilik PTT şubelerinde bütün modeller olmayacak. İki şirketin anlaştığı akıllı cihaz modelleri Redmi Go, Redmi 6A, Redmi 7, Redmi Note 7, Mi Band 3 olarak belirlendi. Ayrıca 5.000 ve 10.000 mAh iki Powerbank modeli de şubelerden satışa sunulacak. Başlangıç olarak yalnızca bu modeller satılacak olsa da ilerleyen dönemlerde ürün çeşidinin artmasına kesin gözüyle bakılmakta.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı