Mobil

Çin’in RealMe Atağı Türkiye’yi Heyecanlandırdı

Çinli üreticilerin ürünleri arasında yer alan ve OPPO’dan ayrılarak kurulduğu bilinen Realme, akıllı telefon modellerini Türkiye’ye getireceğini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Böylece resmi olarak girişimlerde bulunan akıllı telefon devi, Snapdragon 855+ işlemcili telefonlar üzerinde çalıştığının da sinyalini vermiş oldu.

Diğer Üreticileri De Tetiklemişti

Yaptığı açıklamaların ardından adından söz ettirmeyi başaran Realme, diğer üreticileri de harekete geçirmeyi başarmıştı. Vivo IQOO, Vivo Nex ve Lenovo şirketlerinden de peş peşe paylaşımlar yapılmış ve Türkiye’de kullanılabilecek Snapdragon 855+ için çalışmaların başladığı duyurulmuştu.

Realme’nin Avrupa satışına başlamasının ardından ülkemize geleceğini duyurması büyük bir merak uyandırsa da, firmanın Türkiye’de Realme 3 Pro akıllı cihazının satışının yapılmaya başladığı şu sıralarda yaptığı açıklama kafaları karıştırdı. Türkiye macerasının uzun süreli olmayacağının sinyalini veren Realme, 4 GB RAM 64 GB’lık telefonunu 1.799 TL’ye satışa çıkarmıştı.

Müşterilerini Gerçekten Üzdü

Firma açıklamasında şu ifadelere yer aldı. ‘Türkiye pazarında bulunmak isteyen firmamız prensip anlaşmasına vardıktan sonra piyasaya sürdüğü akıllı amiral telefonu sayesinde büyük başarı yakaladı. Ancak sizlerin göstermiş olduğunuzu ilgi sayesinde kazandığımız bu başarı, bazı kesimleri rahatsız etmiş olacak ki Realme üst mercilerinden kabul etmesi olanaksız birtakım şartlar ile karşılaştık. Bu nedenle Realme Genel Merkezi ile görüşmelere ara verilmiştir. Anlayışınıza teşekkür ederiz.’

Bu açıklama, firmanın Türkiye’ye gelişinin gecikeceği şeklinde yorumlandı. Piyasaya sürdüğü uygun bütçeli telefonlar ile ses getirmeyi başaran firmanın ülkemize girişinin gecikmesi elbette en çok müşterileri üzmüşe benziyor. Türkiye için büyük bir operasyon düzenlemek isteyen şirket, henüz resmi prosedürü geçememiş görünmekte. Firmanın Türkiye’ye ne zaman tam olarak giriş yapacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Peki, Snapdragon 855+ Nedir?

Şu an için birçok amiral telefonda kullanılan işlemci, temeli olan Snapdragon 855 modelinin hız aşırtmalı versiyonu. Snapdragon 855’de 2. 84 GHz olan frekans hızı, 855+ işlemcide 2.96 GHz hızına kadar ulaşabilmekte. Bünyesinde barındırdığı Kryo 485 Prime çekirdekleri sayesinde işlemcinin hızı 0.12 GHz daha fazla. Ayrıca Adreno 640 GPU grafik sağlayıcı ile Qualcomm’a göre % 15’lik bir grafik artışı sağlanabilmekte.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı