Mobil

Değiştirilen Telefon Ekranının Orijinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

iPhone LCD ekran tedarikçileriniz ABD ve Asya’da bulunabilecek her yerde. Kırık iPhone tamir yerleri sonuçta kararlarını iki ana etkene dayandırıyor: fiyat ve kaliteye karşı.

Kararınız ne olursa olsun, tüm iPhone LCD alıcılarının sahte iPhone LCD ekranları tanımlamanın doğru yolunu bilmesi çok önemlidir. Her zaman olduğu gibi, sahte iPhone ekranları satın almayı önlemenin en yaygın yolu, satın almadan önce durumunuzu incelemektir.

ekran orjinal olduğunu nasıl anlarız

Sahte iPhone Ekranlarını Tanımlama

Her birini mikroskop altına sokmak veya zamanınızı çok fazla sarmak zorunda kalmadan orijinal iPhone’dan sahte iPhone LCD ekranlarını anlatmanın birçok yolu vardır. Birçok tanımlama yöntemi güncellendi ve sahte iPhone LCD’ler üreten fabrikalar, bilinen görsel inceleme yöntemlerini maskelemek için her zaman yeni yöntemler ile geliyor.

Çözünürlük Kalitesi

Cep telefonu LCD ekran çözünürlükleri hızlı bir şekilde daha yüksek çözünürlüklerde üretilmektedir. Çözünürlük kalitesindeki köşeleri kesmek, fabrikaların maliyetleri düşürmesi için bir numaralı yoldur. Yeni modellerin çoğunun retina veya HD kalitesinde DPI olması nedeniyle, sahte bir iPhone ekranını orijinalinden kolayca tanımlayabilmeniz gerekir. Karşılaştırma yapmak için yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafla karşılaştırmak ve indirmek için bilinen, gerçek, orijinal bir LCD’ye sahip olduğunuzdan emin olun.

Flex Kablo İşaretleri

Sahte bir iPhone LCD’yi tanımlamanın en yaygın ikinci yolu, sayısallaştırıcı ve LCD esnek kablolardaki işaretlerdir. Baktığım ana sadece sayısallaştırıcı esnekliği, çünkü orijinal bir sayısallaştırıcı ile sahte bir LCD üretmek kimsenin bir anlamı olmazdı. Bu V8 motorunu bir VW Beetle’a koymak gibi olur. Ek olarak, Apple, sahte düşük kaliteli yenileme ekranlarını boyutlandırmak için çeşitli ülkelerdeki gümrük yetkilileri ile birlikte çalışmaktadır. Bu, özel ajanların, Apple’ın uygulanması zor bir alan kılavuzu sağlamak zorunda kalmadan sahte iPhone parçalarını görebilmelerinin bir yoludur.

LCD Flex Kablo IC Yongası

LCD esnek kablosunda, ana karttan LCD’ye kadar güç ve ekran bilgilerini düzenleyen bir çip vardır. IC çipinde ters üçgen eksikse, sahte bir iPhone LCD’nizin (ya da en iyi kalitede yenilenmiş orijinalin) olduğunu bileceksiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı